Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pożegnali proboszcza

12.07.2020

Suwałki

Księdza Lecha Łubę pożegnali w niedzielę (12.07.20) wierni z parafii pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza w Suwałkach. Dotychczasowy proboszcz parafii odchodzi na emeryturę. Z tej okazji zaprosił wszystkich parafian oraz przyjaciół na mszę świętą i poczęstunek. – To czas podziękowania, przeproszenia i podsumowania pięknego czasu – mówi w rozmowie z Radiem 5 ksiądz Łuba.

Ksiądz Lech Łuba stał na czele parafii od prawie 28 lat. W mieście znany jest z aktywności społecznej, organizacji wielu wydarzeń, w tym suwalskiego Kaziuka, „Akcji Krzyś”, czy corocznej choinki dla dzieci z ubogich rodzin. Był inicjatorem budowy kaplicy, domu parafialnego oraz kościoła. Za wspomniane zasługi, podczas uroczystej sesji z okazji 300-lecia Suwałk, miejscy radni nadali mu tytuł „Zasłużonego dla Miasta Suwałk”. Ksiądz Lech Łuba znany jest także z anteny Radia 5, gdzie od wielu lat, w każdą niedzielę, prowadzi audycję religijną.

Uroczystą mszę świętą sprawował ksiądz Adrian Galbas – biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

W imieniu mieszkańców miasta za posługę dziękował księdzu Łubie Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Parafianie, na czele z Czesławą Ostrowską i Bogdanem Cichockim z Akcji Katolickiej, zapamiętają księdza jako człowieka serdecznego i pomocnego.

Nowym proboszczem parafii będzie od środy (15.07.20) ksiądz Czesław Król z Gołdapi.


Autor: IW