Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pożegnanie wakacji w rytmach disco polo

31.08.2019

Ełk

W rytmach disco polo bawili się mieszkańcy Ełku i turyści podczas imprezy kończącej tegoroczne wakacje. Na tak zwanej starej plaży miejskiej w Ełku, w ramach „Muzycznego Lata Radia 5” wystąpili w piątek (30.08.) Marcin Siegieńczuk i Markus P.

Disco polo to muzyka, do słuchania której mało kto się przyznaje. Jednak ogromna frekwencja podczas koncertów i fakt, że ich uczestnicy znają słowa śpiewanych utworów dowodzą, że ten gatunek muzyczny ma się dobrze. – To muzyka do zabawy – mówili w rozmowie z Radiem 5 artyści.

Koncert disco polo poprzedziły pokaz taneczny, zabawy i konkursy dla całych rodzin: dmuchańce, bramka celnościowa oraz koło fortuny.

Oprócz zabawy, była też okazja do nauki. Specjaliści pokazali, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Spróbować swoich umiejętności na fantomie mógł każdy.

Piątkowy koncert na plaży był ostatnim w tym sezonie wakacyjnym, w ramach cyklu „Mazurskie Lato Muzyczne”. Mijające wakacje obfitowały w szereg imprez i wydarzeń kulturalnych, artystycznych, sportowych i rekreacyjnych. – Cieszą się one zainteresowaniem mieszkańców, ale również przyciągają do miasta turystów – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

– „Muzyczne Lato Radia 5” to inicjatywa, w którą warto się włączyć – mówili sponsorzy.

„Mazurskie Lato Muzyczne” współfinansowane było ze środków Urzędu Miasta Ełku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe