Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pracowity weekend oleckich policjantów

28.05.2018

Olecko 

Pracowity weekend oleckich policjantów. Funkcjonariusze na drogach powiatu zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców i pracowali przy pięciu kolizjach.
Jeden z kierowców za przekroczenie prędkości stracił prawo jazdy. Inny odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

– To 28-latek zatrzymany w piątek (25.05) około północy w miejscowości Rosochackie – mówi Justyna Sznel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Mężczyzna trafił do aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Kolejni pijani kierowcy zostali zatrzymani w sobotę (26.05). 

Oleccy policjanci w weekend odnotowali 5 kolizji. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (25.05) w miejscowości Sedranki. 60-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia. Mężczyzna został ukarany mandatem.

– W piątek (25.05) funkcjonariusze odnotowali również kolizję w miejscowości Babki Oleckie – dodaje Sznel.

Pouczeniem zakończyło się dla kierowcy volvo sobotnie (26.05) zdarzenie z Gąsek. Mężczyzna jadąc za szybko stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.

Dwie kolizje policjanci odnotowali również w niedzielę (27.05). Motocyklista włączając się do ruchu na ul. Gołdapskiej, gwałtownie ruszył, przewrócił się i uderzył w prawidłowo jadący pojazd. 40-latek otrzymał mandat karny. Mandatem został ukarany również kierowca, który na ul. Łąkowej cofając uderzył w inny pojazd, po czym odjechał.

Z prawem jazdy na trzy miesiące pożegnała się również 22-latka, która w miejscowości Doliwy w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 105 km/h.

Źródło: KPP w Olecku
Zdjęcie: Radio 5
Autor artykułu: ate