Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Prawie 40 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie ełckim

26.10.2020

woj. warmińsko-mazurskie

39 nowych zakażeń koronawirusem przybyło minionej doby (25/26.10) w powiecie ełckim. W powiecie oleckim potwierdzono 37 przypadków, w piskim – 36. W powiecie giżyckim pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 16 osób, w powiecie gołdapskim pozytywnie zdiagnozowane zostały dwie.

Najwięcej zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim jest dzisiaj w Olsztynie. Tam odnotowano 87 zakażeń. W mieście wystąpiły dwa ogniska choroby. Jak informuje Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, trudna sytuacja dotyczy olsztyńskiego hospicjum i drużyny Indykpol AZS Olsztyn.

Ogniska COVID-19 są także m.in. w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Olecku i Szpitalu Powiatowym w Piszu.

Na Warmii i Mazurach wyzdrowiały dzisiaj 23 osoby, zmarły dwie. To 89-letni mężczyzna i 85-letnia kobieta. Oboje mieli choroby współistniejące; mężczyzna zmarł w szpitalu, kobieta w placówce opiekuńczo-leczniczej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 10 241 zakażeniach w kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 38. Minionej doby wykonano 50,4 tysiąca testów w kierunku SARS-CoV-2. Dla porównania, z soboty na niedzielę zrobiono ich 53,5 tysiąca.

Źródło: MZ/W-M Urząd Wojewódzki
Autor artykułu: mp