Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy 21 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Prezes odwołany

Foto: "Eko-Mazury"

Ełk

Prezes spółki „Eko-Mazury” Edward Palczewski odwołany. Taką decyzję jednogłośnie podjęła rada nadzorcza firmy. Powodem jest wynik postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Ełku w sprawie niegospodarności w spółce.

Jak informowaliśmy w wiadomościach Radia 5 – śledczy badali cztery wątki. Trzy z nich dotyczyły przywłaszczenia mienia, czwarty niegospodarności.
– Mimo że sprawa zakończyła się umorzeniem, śledztwo wykazało nieprawidłowości, o czym poinformowana została Rada Nadzorcza Spółki- mówi Radiu 5 prokurator rejonowy, Wojciech Piktel. Spółka „Eko-Mazury” dysponuje środkami publicznymi, więc wszelkie zamówienia powinny być dokonywane z dochowaniem należytej staranności oraz celowości i gospodarności- podkreśla prokurator. Prokuratura stwierdziła nieprawidłowości w przypadku zakupu lornetki termowizyjnej o wartości 34 tys. złotych.

Śledztwo wykazało również nieprawidłowości przy zakupie nowego i sprzedaży starego służbowego auta Suzuki Grand Vitara. Niewłaściwy był również tryb przyznania nagrody prezesowi spółki w wysokości 35 tys zł – mówi Piktel.

Dlaczego mimo stwierdzonych nieprawidłowości postępowanie nie zakończyło się postawieniem zarzutów?

– Straciliśmy zaufanie do prezesa spółki – tłumaczy decyzję o odwołaniu Edwarda Palczewskiego jeden z członków zarządu firmy „Eko – Mazury” starosta ełcki Marek Chojnowski.

O tym, że w spółce mogło dojść do nieprawidłowości, prokuraturę powiadomiło Centralne Biuro Antykorupcyjne, do którego wpłynęło anonimowe zgłoszenie. Prokuratura wystąpi również do Najwyższej Izby Kontroli o skontrolowanie wykrytych w spółce nieprawidłowości.

W ciągu miesiąca ma być ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa spółki „Eko -Mazury”. Odwołany prezes odmówił Radiu 5 komentarza w tej sprawie.

Autor: jwe,ate     Data: 2 stycznia 2018

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.