Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha 23 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Prezydent proponuje dwa miliony

Foto: Radio 5

Suwałki

Dwa miliony złotych dofinansowania z miejskiego budżetu i spółek komunalnych zamierza zaproponować Wigrom Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. W zamian za to Suwalski Klub Sportowy musi zdobyć drugie dwa miliony złotych od sponsorów i utrzymać się w pierwszej lidze piłkarskiej. Propozycja jest skutkiem ostatnich wydarzeń, kiedy to w klubie zabrakło pieniędzy i władze SKS Wigry wystąpiły do miasta o pomoc. Chodzi o milion złotych. Aby uruchomić wsparcie, samorząd musiał zmienić zasady przyznawania nagród i stypendiów. Niebawem pieniądze trafią do zawodników. Większe wsparcie zapewniły też miejskie spółki. Tymczasem prezydent chce wystąpić do klubu z propozycją zawarcia porozumienia.

Zgodnie z planowanym porozumieniem wysokość wsparcia ma zależeć od wyników. Jeśli piłkarze awansują do Ekstraklasy, pomoc będzie wyższa, a jeśli „spadną” do drugiej ligi rozgrywek, spadnie też wysokość dofinansowania.

Aktualnie spadek Wigrom nie grozi. Drużyna jest w czołówce pierwszoligowej tabeli i doskonale sobie radzi. Problemem są pieniądze. Koszt utrzymania drużyny w pierwszej lidze szacowany jest na około 4 milionów złotych.

 

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 16 kwietnia 2018

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.