Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Prezydent zachęca do szczepień

13.01.2021

Suwałki

O szczepienie się przeciw COVID-19 apeluje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Włodarz miasta zadeklarował, że sam zaszczepi się w najbliższym możliwym terminie.

Szczepienia w kraju wystartowały z końcem ubiegłego roku (12.2020). Pierwsze dawki przyjęły osoby najbardziej narażone na zakażenie. To m.in.: pracownicy ochrony zdrowia oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Kolejnym krokiem mają być szczepienia osób powyżej 80 roku życia. Rejestracja ruszy w najbliższy piątek (15.01). Tydzień później (22.01) będą mogły się rejestrować osoby powyżej 70 roku życia. Szczepienia tych osób ruszą 25 stycznia. W kolejnym etapie zaszczepione zostaną m.in. osoby przewlekle chore, a w ostatnim, trzecim etapie – przedsiębiorcy, pracownicy sektorów zamkniętych z powodu obostrzeń i reszta dorosłej części populacji.

W Suwałkach zaszczepić się będzie można w 5 punktach. Między innymi w przychodni przy ulicy Waryńskiego, Emilii Plater oraz Młynarskiego. W powiecie suwalskim jest 7 punktów szczepień. Docelowo szczepić się będzie można w każdej gminie.

O szczepienie się przeciw COVID-19 apeluje do mieszkańców Suwałk, Czesław Renkiewicz, włodarz miasta.

– To zawsze będzie indywidualna i osobista decyzja jednak uważam, że szczepionka jest obecnie jedynym gwarantem powrotu do jako takiej normalności, którą pamiętamy sprzed roku. Osobiście podjąłem decyzję, że w ochronie swojego zdrowia i zdrowia innych przyjmę szczepienie w pierwszym możliwym terminie wynikającym z rządowego harmonogramu szczepień. – napisał prezydent w swoim apelu.

Autor: mz