Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Próbował zamienić się miejscami z pasażerem

13.09.2018

Szczuczyn 

Prawie 1,8 promila alkoholu wydmuchał kierowca zatrzymany przez grajewskich policjantów. Mężczyzna, żeby uniknąć odpowiedzialności, próbował zamienić się miejscami z kolegą. Do zdarzenia doszło we wtorek (11.09.18) wieczorem na jednej z ulic w Szczuczynie.

O niebezpiecznych manewrach kierowcy mercedesa vito policjantów grajewskiej drogówki poinformowali mieszkańcy. Po kilku minutach wskazany pojazd został zatrzymany do kontroli.

– Zanim mundurowi podjęli czynności służbowe, kierujący mercedesem nieudolnie próbował zamienić się miejscami z trzeźwym pasażerem – informuje Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Jak się okazało, 55-latek był kompletne pijany. W pojeździe znajdowało się trzech pasażerów, z czego dwóch było nietrzeźwych. Kierowca nie przyznawał się do kierowania autem, dlatego wszyscy noc spędzili w areszcie.

W środę (12.09.18) 55-latek usłyszał zarzuty, do których się nie przyznał. Jak dodaje Gosiewska, mężczyzna dzień później zgłosił się do funkcjonariuszy i powiedział, że to on kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KPP w Grajewie 
Autor artykułu: ate