Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


„Promyk” godny naśladowania

Foto: Radio 5 Giżycko

Giżycko

Giżyckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową PROMYK „Organizacją godną naśladowania”. Stowarzyszenie zajmujące się opieką paliatywną zostało laureatem 14. edycji Konkursu Godni Naśladowania organizowanego przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W tym roku w 9 kategoriach złożono do niego prawie 70 wniosków. Za zwycięstwo w kategorii „Organizacja godną naśladowania” giżycki „Promyk” otrzymał nie tylko dyplom uznania, ale także nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie działa już 17 lat, obejmując opieką mieszkańców nie tylko powiatu giżyckiego ale i sąsiednich powiatów.

– Początki były trudne, ale bez chwili wahania podjęłabym się jeszcze raz takiego wyzwania – mówi o pierwszych krokach Maria Popieluch, prezes Giżyckiego Stowarzyszenia „Promyk”.

Wniosek na konkurs poparły liczne rekomendacje: od burmistrzów i starostów z Giżycka i Węgorzewa oraz organizacji pozarządowych, z którymi „Promyk” współpracuje.

– Naszym marzeniem na dzień dzisiejszy jest otrzymanie od władz miasta pomieszczenia z przeznaczeniem na magazyn – mówi prezes stowarzyszenia „Promyk”. To jednak nie jedyne marzenie:

Celem stowarzyszenia jest wspieranie idei opieki paliatywnej, zwiększanie aktywności życiowej i zaradności osób z chorobami nowotworowymi. Pod opieką w ostatnim roku organizacja miała około 500 osób, w tym dwanaścioro dzieci.

Autor: ds,apk     Data: 19 czerwca 2017

   
Tagi:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.