Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Protestowali listonosze

Foto: Radio 5

Suwałki

Około 30 pracowników Poczty Polskiej, głównie listonoszy, protestowało w czwartek (16.03) po południu na ulicy Pułaskiego w Suwałkach. Pikietujący przeszli wzdłuż ulicy. Nieśli dwa transparenty. Na jednym duży napis: Przepraszamy, że listy nie dochodzą na czas. Jest nas za mało!!!”. Na drugim widniał napis: „W celu przywrócenia dobrego imienia Poczcie Polskiej i jakości usług żądamy: – podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 1000 złotych brutto, pensja nie może być niższa niż 3200 złotych brutto dla pracowników eksploatacji; – odtworzenia rezerwy chorobowo-urlopowej; – przywrócenia premii czasowej; – reorganizacji i zmniejszenia rejonów. Żaden z protestujących nie chciał zabrać głosu przed kamerą i mikrofonem Radia 5. Wyjaśniali, że nie chcą zabierać głosu, bo boją się represji. Poza mikrofonem tłumaczyli, że w ten sposób chcą przyłączyć się do ogólnopolskiego protestu listonoszy. Narzekali na niskie zarobki i dużą ilość pracy. Mówili, że po wielu latach pracy dostają półtora tysiąca złotych netto pensji.

Autor: AP     Data: 16 marca 2017

   
Tagi:

32 Komentarzy

 1. przyjaciel Odpowiedz

  Suwałki się budzą pozdrowienia trzymajcie się jak nowy pracownik ma dostać 2050 brutto to życzę powodzenia w szukaniu ludzi. Za tak ciężko pracę to jest białe niewolnictwo. Walczcie i nie odpuszczajcie.

  1. tek Odpowiedz

   Mamy wolność,każdy jest sam sobie panem,nie ma przymusu pracy na Poczcie.Jest tyle pięknych zawodów.Kto ci każe być „białym niewolnikiem”.Odwagi przyjacielu,odwagi….

 2. sąsiad Odpowiedz

  Cha,cha,cha……załóż sobie własną firmę i żądaj sobie podwyżek do woli .Ja,jako klient Poczty nie mam ochoty łożyć na twoją podwyżkę,w razie czego skorzystam z usług firm kurierskich.A protestuj sobie,protestuj i żądaj sobie ile tylko chcesz….

  1. E Odpowiedz

   Przecież nie ma przymusu korzystania z usług Poczty. ale póki co setki tysięcy ludzi korzysta. Pocztowcy mają pełne prawo do podwyżek. sami sobie wypracowują zysk

 3. Al Odpowiedz

  kużwa, na dzieci dostają, na wczasy dostają, trzynastki dostają a ja za list płacę po ostatniej podwyżce prawie 10zł (polecony zwykły gabaryt B 9,80). A że na każdej poczcie stoi się po 20minut w kolejce to nie wspomnę.
  Fakt wiem ze dostają 1500zł miesięcznie, ale jak policzyć ze wszystkimi dodatkami to wychodzi całkiem nieźle. Że o napiwkach nie wspomnę.
  Wszystkim źle, ciekawe który prywaciarz daje dodatek na kolonie dla dzieciaków i co dwa lata pokrywa w iluś tam procentach wczasy.

  1. sanek7 Odpowiedz

   Skoro jest tak pięknie to dla czego brakuje około 1000 listonoszy, a 95 % którzy przychodzą to max po 1 miesiącu rezygnują ? Człowieku nie masz pojęcia o tej pracy a piszesz same bzdety.A jedyny dodatek do pensji to stażowe ( po 15 latach pracy masz około 1800 zł pensji)
   P.S.
   Napiwki he he zamrozili cię czy co. Teraz każdy prawie ma konto.

  2. Mag Odpowiedz

   To ciekawe. Pracuje od dwóch lat na poczcie i żadnych dodatków nie dostałam, gołe 1500 zł i tyle. Nie wspomnę o codziennym użeraniu się z klientami ( zapewne Twojego pokroju ). Idź i korzystaj z firmy kurierskiej, jednego d….la mniej. A Skoro tak dobrze zarabiamy to zapraszam, Poczta Polska potrzebuje pracowników.

  3. E Odpowiedz

   Al nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. wczasy , kolonie są z funduszu socjalnego Każda większa firma musi go mieć . W paru osobowych właściciel musi wypłacać ekwiwalent. Napiwki to może kelner dostaje.

 4. stolarz Odpowiedz

  Do „Al” i „sąsiada” Czy wy umiecie czytać, czy tylko pisać? Przecież właśnie o to chodzi, że ludzi jest coraz mniej, a pracy co raz więcej. Ludzi zwalniają, a usługi rosną. Kiedy zrozumiecie, że pracujemy jak niewolnicy we własnym kraju. Obce kapitały przejęły wszystkie przemysły, a z Polaków zrobili roboli. Ty sąsiad rób tak jak piszesz, wybieraj firmy kurierskie z siedzibą prezesowską w innym kraju, a twoje dzieci będą myć szyby na saksach w Niemczech, czy Francji, a jak będą robić zakupy w markecie to sprzedawca obetnie z pogardą wzrokiem. Wyprali wam mózgi w internecie, czy telewizji i myślicie że tak ma być. Jak czytam takie komentarze, to aż mi słabo, że naród, którego dziadkowie 70-lat temu ginęło na wojnie tak łatwo oddaje ojczyznę obcym firmom.

 5. suwalczanka Odpowiedz

  Zgadzam się z przedmówcą. Od dłuższego czasu listonosze są wyzyskiwani. Łatwo powiedzieć – nikt nie każe. Po pierwsze niektórzy pracują już tam wiele lat, po drugie – kto będzie dostarczał przesyłki? Wszystko załatwią kurierzy, a może INPOST, który „zatrudnia” ludzi bez umów, na czarno? Popieram żądania listonoszy, więcej szacunku dla ciężko pracujących ludzi. Mnóstwo młodych przychodzi i po tygodniu rezygnują. O piękny kraj walczyli nasi przodkowie i my z komuną. Nawet chyba nie powinni się bać ujawnić, i tak ich nikt nie zwolni bo Poczta nie będzie miała kompletnie kogo zatrudniać. Może strajk, nie wiem czy jest coś co wstrząsnęło by Pocztą. Na siłę wygrywają przetargi na doręczenia do sądów, za grosze. Potem nie dość, że wszyscy drożej płacimy za przesyłki to pracownicy dostają głodowe pensje.

 6. Ircia Odpowiedz

  Ja uważam (zaznaczam,że to jest moje zdanie…),że Poczta Polska sama sobie strzela w kolano…
  W dzisiejszych czasach,kiedy jest konkurencja nie popełnia się takich błędów ,jakie popełnia poczta.
  Podnosi opłaty nawet przy takich usługach jak dokonywanie przelewów za…energię elektryczną,telewizję kablową,gaz…itp.,itd. Tymczasem w sklepie ,w kiosku „Ruchu” za taką samą usługę płacę o prawie połowę taniej…
  Więc jak myślisz szanowna PP,gdzie ja pójdę uregulować swoje rachunki ??? Liczyć potrafię !!!
  Pocztówki okazjonalne są co najmniej o złotówkę droższe niż w pobliskim markecie.
  Pytanie-gdzie pójdę kupić ??? Na pewno nie tam ,gdzie muszę przepłacać w tej sytuacji.
  A te „dodatki ” świętojebliwe sprzedawane (???) na Poczcie ???
  Normalny obciach !!!

  Wiem,widzę,bo jeszcze ślepa nie jestem,że praca listonosza nie jest ani łatwa,ani lekka,ani czasami przyjemna.
  Nie jest też tak do końca bezpieczna.
  Popieram Was Panowie Listonosze ,ale miejcie żal do swoich pryncypałów,którzy nie potrafią się odnaleźć w aktualnej rzeczywistości. Trza umieć myśleć ,żeby prowadzić interes jakim jest poczta.
  Taka polityka biznesowa jaką prowadzą teraz szefowie PP nie doprowadzi do niczego dobrego w Waszej firmie.

 7. Sejnianka Odpowiedz

  Walczcie Powodzenia!!! Państwo wykorzystuje Polaków . Jak mamy żyć . Wszędzie wymagają i chcą pracy ponad siły.Niech wreszcie ludzie zaczną godnie żyć. A Pan AL pisze bzdury bo na pewno jest ubeckim pomiotem

 8. Cezary Odpowiedz

  Dziwne bo Poczta Polska to przytułek prawicy. Od ZChNu po AWS oraz PiS…..Pan Prezes nie bedzie zadowolony…..nie podnoście ręki na swojego żywiciela

  1. cha Odpowiedz

   przepraszam, ale nikt nie jest zobowiązany do dawania datków za przyniesioną rente, lub emeryturę i ie wszyscy dają nie licz tego , konta wszystko załatwiają , zatrudnij się na doręczyciela , a w tedy pisz co rozumiesz bo teraz myślisz że na obrywkach sie zarabia życzę ci kolosalnych zarobków czas na zmiany zatrudnij sie na pp

 9. samaprawda Odpowiedz

  Skoro poczta podniosła ceny swoich usług, to na co idą te pieniądze… Byłam święcie przekonana, że na podwyżki dla pracowników i pewnie tak było ale dla pracowników najwyższego szczebla, a biedny ma mało to i tak musi sobie dać radę.

 10. Od dawna korzystam z usług sektora prywatnego Odpowiedz

  Za tak marną jakość usług poczty i samych listonoszy nie dał bym im nawet złotówki podwyżki. Konkurencja obsluguje już ogromny segment dotychczas obsługiwany przez pocztę i nie mówimy tu tylko o podrzędnym inposcie. Sami doprowadzili do takich start,z roku na rok było i jest coraz gorzej. Próbują się ratować usługami bankowymi ale to za mało…

 11. Pan Patryk Odpowiedz

  ŻĄDAMY ŻĄDAMY ŻĄDAMY ŻĄDAMY ŻĄDAMY!!!!
  Jak się nie podoba praca to załóżcie własną działalność lub zmieńcie robotę. W Suwałkach i okolicy praca dosłownie leży na ulicy. Na strefie ekonomicznej przyjmują dziesiątki ukraińców nie dlatego że są tańsi w utrzymaniu tylko dlatego, że w Polsce nie ma rąk do pracy fizycznej. Teraz albo każdy po studiach i woli siedzieć na dupie czekając aż robota sama przyjdzie (najlepiej biurowa) albo hop! do Niemiec na ogórki.

 12. brudny wili Odpowiedz

  listonosz dobra fucha . na przerwie blisko koko mozna podskoczyc sie posilic duzym i smacznym hamburgerem . potrzebny jest wam audi fan 300 kucy – on zastąpi 10 listonoszy na autopięcie szybko obskoczy te suwaleczki wasze raz ciach i z sadu wam podwiezie papier . tylko ryk silnika 300 kucy v8 z kościuszki na kaufland 3 minuty quatro moc

 13. Rysiek Odpowiedz

  Czytam i czytam. I nie wierzę! Ludzie , nie piszcie głupot. Listonosz to fucha nie wdzięczna. Dobrze o tym wiecie. Do tego zawodu potrzebna jest kondycja. To nie drobiarskie. Latach z torbą, język na brodzie. Ja tam jestem za. Każdy sobie rzepke skrócie. Takie czasy. Każdy chce mieć lepiej.

 14. Jola Odpowiedz

  Awizo w skrzynce, a adresat w domu… Potem przymusowa wizyta na poczcie, a tam 2 panie i 8 okienek… Adresat poczeka..bo listonosz ma cieżko i łatwiej awizo do skrzynki niż do ręki

  1. Asystentka Odpowiedz

   Myślisz że paniom w tych okienkach jest przyjemnie wysłuchiwać klientów narzekających na listonoszy, kolejki….. Jakby one były za to odpowiedzialne! Do prezesa skargi na kolejki, że ludzi pozwalniali i dwie osoby robią to co kilka lat temu cztery!!!!
   Pozdrawiam

 15. cgfdijk Odpowiedz

  moje listy do raczek nie dochodzą bo tam listonosz jest panem i władcą. Wieć jak tak ma być to sory ja protestu nie popiweram zwalnaić się listonosze i do drobiraskich na taśmę będzie lepiej. A tu skoro i tak list ciezko donieść w raczkach to ja nie potrzebuję w ogule darmozjadów. Bo to nie to ża jest mu za cieżko ale taki ma kaprys. Wiec z [poczty tam nie korzystam, ja nie koryzstam to nie połacę, a jak nie płacę to kasy mniej poczta ma i mniej zatrudnia. Ciężko to baronowi zrozumieć że sam pod sobą dołki kopie a teraz jescze protestuje nie mądry żeby nie powiedzeć dosadnej.

 16. adamsek Odpowiedz

  POCZTA POLSKA DO LIKWIDACJI !!! DARMOZJADY !!! DO DROBIARZY NA TAŚME JAK NIE PASUJE !!!! JESZCZE JAKIES PROTESTY WYMYSLAJA LESERZY !!!

 17. przyjaciel Odpowiedz

  Jakby mieliby dobrze to by nie wychodzili, jak wychodzą i szukają ludzi nowych to zamiast narzekać to można się zatrudnić i im pokazać jak się pracuję dobrze .Mój kolega , który odszedł rok temu z poczty powiedział mi , że to jego najlepsza decyzja w życiu.ale sercem jest przy tych co zostali i walczą. Śmiał się, że czasami jak lało to nawet psy nie chodziły tylko listonosz biegał. Jak mroziło to gdzieś w klatkach grzał ręce na kaloryferach, sikał gdzieś za krzakami jak w pośpiechu źle wypłacił przekaz i 400 zł był w plecy powiedział dość i odszedł.

 18. Ranish Odpowiedz

  Zauważam, że ostatnio listonosze się wycwanili. Już nie wchodzą na 2, 3, 4 piętro, aby doręczyć przesyłkę do adresata. Wrzucają awizo do skrzynki, aby szybciej „zaliczyć” rejon. Na poczcie kolejki ludzi z awizami coraz dłuższe. Takie jest moje spostrzeżenie.

  1. Zejść z 4 piętra, a iść na pocztę to jednak różnica ale domofon najwidoczniej mocno gryzie. Odpowiedz

   To prawda, u mnie od dawna nie było nic innego jak awizo. Dla mnie to tragedia te „rekreacyjne” spacerki na pocztę, które kończą się długim oczekiwaniem w kolejce. Jeżeli już nie chcą (lub nie mogą wrzucić do skrzynki) to niech chociaż odbiór ułatwią. Usługi kosztują coraz więcej ale różnicy w ich jakości nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.