Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Przebudowa Kolejowej i Północnej

Foto: UM Suwałki

Suwałki

Suwalskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe wygrało przetarg na przebudowę ulic Kolejowej i Północnej wraz z modernizacją parku przy dworcu PKP w Suwałkach. Inwestycja, której koszt to prawie 2 641 000 zł, zostanie zrealizowana do 30 września. W planach jest budowa kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnej, chodników dla pieszych oraz ścieżki rowerowej, wykonanie oznakowania, trawników oraz budowa nowej jezdni na odcinku od ulicy Świerkowej do ulicy Wileńskiej. – Konsekwentnie inwestujemy w infrastrukturę na osiedlu Kamena. W ubiegłym roku obiecałem mieszkańcom tej części miasta, że kwestia remontu dróg zostanie wykonana jak najszybciej. W tym roku wszystkie ulice na osiedlu Kamena będą już zmodernizowane – zapewnia Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Autor: IW     Źródło: UM SuwałkiData: 27 stycznia 2017

   
Tagi:

7 Komentarzy

 1. Pierre"Dolle Odpowiedz

  Pod warunkiem , że nie nakładą tam progów tak jak na świerkowej . Bo jeśli mają położyć tyle progów co tam ,to lepiej już niech jej nie remontują tej północnej .

 2. Sławek Odpowiedz

  Z jednej strony dobrze, że to Suwalska firma będzie miała pracę. Z drugiej natomiast czy to nie ta sama firma robiła Świerkową? Tam prace szły bardzo mozolnie i terminy zostały przekroczone.

 3. MUCHOMOR Odpowiedz

  Ja zanim dojade od Chopina do Nowomiejskiej mam 5 progów , nie licząc dziur w asfalcie. Paranoja jakaś. Postawcie paru stojących Policjantów. Bo inaczej łatanie nawierzchni traci sens i to bezapelacyjnie.

 4. Paweł Odpowiedz

  Zawężą bez sensu kolejną ulicę zamiast wymalować na niej pasy dla rowerów i dobrze wykorzystać przestrzeń, ale to chyba przekracza możliwości umysłowe nowego dyr. dróg miejskich… Pan kierowniko-radny Wasiukow też opowiadał jak będzie walczył z ciasnymi dla autobusów ulicami i nic. Teraz szykują nową wąską kiszkę, ale pan Wasiukow milczy. Czyżby w trosce o stołek który dostał. Panie kierownik Wasiukow,a ile pan przejeździł godzin za fajerą autobusu? A prawko kat. D pan w ogóle ma?

 5. Jacek Odpowiedz

  Wcześniej jeździłem ul. Świerkową, teraz po remoncie omijam ją ze względu na przeszkody. Po co był ten remont ? Komu ? Jak nie można z niej korzystać.

 6. Kazik Odpowiedz

  Czy to ta sama firma co robiła ulice : Węgorzewską , Gołdapską itd w mróz -10 C a teraz robią się wgłebienia i górki , znów ustawka przetargu ??????????????????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.