Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przed policjantami schował się w psiej budzie

17.11.2020

Olecko

W psiej budzie przed policją schował się mężczyzna, który próbował włamać się do jednego z mieszkań na terenie Olecka.

O próbie włamania do mieszkania, policjanci zostali poinformowani w poniedziałek (16.11.20) około godziny 13.00.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że mężczyzna wybił kamieniem szybę. Kiedy zorientował się, że zauważyli to pobliscy mieszkańcy, zaczął uciekać.

Spanikowany wbiegł na jedną z posesji przy ul. Kolejowej.
– Policjanci podążyli tym śladem – mówi podkom. Justyna Sznel – oficer prasowy oleckiej policji.

Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze zauważyli, że z psiej budy wygląda mężczyzna. Od razu domyślili się, że to sprawca usiłowania włamania, co po jego zatrzymaniu potwierdzili świadkowie.

Okazał się nim być 42-letni mieszkaniec Ełku. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych systemów informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Również w poniedziałek (16.11.20) około 9.00 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Kowale Oleckie zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mieszkaniec gm. Kowale Oleckie jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Obaj mężczyźni trafili do aresztu. Pierwszy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, drugi za usiłowanie włamania, będą tłumaczyć się przed sądem.

Źródło: Radio 5
Autor: wk