Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przejdą Orszaki Trzech Króli

04.01.2017

Orszaki Trzech Króli przejdą w piątek (06.01) ulicami wielu miejscowości w regionie.

SUWAŁKI

W Suwałkach o godzinie 13:00 uczestnicy wyruszą spod kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ulicy Jana Pawła II, gdzie zaplanowano pierwsze przedstawienie ukazujące życie w raju i pierwszy grzech. Później ulicami Podhorskiego, Dwernickiego i Noniewicza dotrą na Plac Marii Konopnickiej. Tam kolejne przedstawienie – pasterze trzód. Następnie przemarsz ulicą Chłodną pod konkatedrę pod wezwaniem świętego Aleksandra i przedstawienie na schodach świątyni. Na koniec scena w Parku Konstytucji 3 Maja ze stajenką i inscenizacja nadejścia mędrców. Orszak Trzech Króli cieszy się w Suwałkach olbrzymią popularnością. Od pięciu lat, kiedy to miał miejsce po raz pierwszy, uczestniczą w nim setki suwalczan. W  środę (04.01) o szczegółach opowiadali w Radiu 5 ksiądz Jarema Sykulski, moderator miasta Suwałki i Ignacy Ołów, zastępca dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.


EŁK

W Ełku w piątek (06.01) Orszak Trzech Króli przejdzie po raz czwarty. W tym roku trasa wiedzie ulicami: Wojska Polskiego, Kościuszki, Chopina, Małeckich i Konopnickiej, do kościoła św Jana Apostoła i Ewangelisty na ulicy Toruńskiej. – Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi – mówi Aneta Wolna, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Na uroczystość w Ełku zapraszają: biskup Jerzy Mazur, prezydent Tomasz Andrukiewicz, starosta Marek Chojnowski oraz Akcja Katolicka Diecezji Ełckiej.

GIŻYCKO

Orszak Trzech Króli przejdzie w piątek (6.01) ulicami Giżycka. Uroczystości z okazji Objawienia Pańskiego rozpoczną się o godz. 12.30 mszą świętą w kościele pw. Ducha Pocieszyciela. Później wierni przejdą w Orszaku ulicami Moniuszki, Olsztyńską, Placem Grunwaldzkim, Warszawską, Kętrzyńskiego, Traugutta, Pionierską, I dywizji Tadeusza Kościuszki do stajenki na Placu Józefa Piłsudskiego. Organizatorem wydarzenia w grodzie nad Niegocinem jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. M. Kolbe w Giżycku.