Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przesiedli się na dwa kółka

16.09.2018

Suwałki

Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzili w niedziele (16.09) mieszkańcy Suwałk. Wszystko zaczęło się przed godziną 10.00 zbiórką przy markecie przy ulicy Kowalskiego. Stamtąd, tradycyjnie już, zebrani rowerzyści przejechali około 7-kilometrową trasę do Parku Konstytucji 3 Maja. W tym roku atrakcją była zmiana trasy podróżujących. Rowerzyści przejechali obok obwodnicy Suwałk przy ulicy Reja i mogli zobaczyć postępy w inwestycji. Jak przyznali w rozmowie z Radiem 5, aktywność fizyczna jest bardzo ważna, a ruch wpływa na dobre zdrowie.

Jak mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, w mieście jest coraz więcej ścieżek rowerowych, a tym samym i korzystających z nich zwolenników dwóch kółek.

Na końcu trasy na wszystkich czekały atrakcje. Odbył się festyn: gry i zabawy sprawnościowe, profesjonalne doradztwo techniczne oraz regulacja rowerów przez specjalistów. Rozlosowano również 3 rowery oraz nagrody pocieszenia. Przypominamy, że w niedziele (16.09) z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu podróżowanie komunikacją miejską w Suwałkach jest bezpłatne. Z tej oferty można skorzystać przedstawiając dowód rejestracyjny samochodu. W ten sposób miasto od kilku lat zachęca suwalczan do aktywności i zdrowego trybu życia.