Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przez 9 lat znęcał się nad żoną i dziećmi

29.10.2020

Pisz

Naruszył zakaz kontaktowania się i zbliżania do najbliższych, został aresztowany. Mowa o 55-letnim mieszkańcu gminy Pisz.

Mężczyzna podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną i dziećmi. Za niestosowanie się do zakazu sądowego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji.

Sprawca od ponad 9 lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał bez powodu awantury domowe. W trakcie rodzinnych kłótni wyzywał małżonkę, krytykował ją i poniżał. Dochodziło też do sytuacji, kiedy to 55-latek szarpał pokrzywdzoną za ręce, bił po twarzy, po głowie i innych częściach ciała. Do tego groził żonie pozbawieniem życia i wyganiał ją z domu.

Przez te lata mężczyzna znęcał się również nad dwójką swoich dzieci, które obecnie mają 18 i 21 lat. Wyzywał je, poniżał i bił.

We wrześniu tego roku, decyzją prokuratora, 55-latek objęty został policyjnym dozorem. Do tego miał orzeczony zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, zakaz zbliżania się do nich oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Sprawca przemocy nie stosował się do nałożonych na niego obowiązków. To przesądziło o tym, że sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 55-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio 5
Autor: wk