Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przybywa pacjentów, brakuje lekarzy

14.10.2020

Suwałki

Lekarzy brakuje w suwalskim szpitalu. Część jest na kwarantannie, a część sama choruje. Jednocześnie rośnie liczba osób hospitalizowanych, między innymi zakażonych koronawirusem.

Na podobne problemy skarży się już wiele szpitali w kraju. Kolejne placówki zgłaszają brak wolnych miejsc. Chodzi o tak zwane ,,łóżka covidowe” dla pacjentów z koronawirusem, czy też intensywnej terapii gdzie leżą pacjenci w ciężkim stanie podłączeni do respiratorów.

Z powodu pandemii – w szpitalach zakaźnych coraz częściej brakuje też personelu, który zająłby się chorymi. Brakuje pielęgniarek, sanitariuszy i lekarzy chorób zakaźnych.

Suwalski Oddział Zakaźny jest już pełen. Część pacjentów trafia na pulmonologię, gdzie są leczeni. Brakuje też lekarzy zakaźników. Większość z nich przebywa na zwolnieniach L-4.

Jak mówi Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach, to nie jedyny oddział, który cierpi w tej chwili na braki.

Problemy z kadrą są również na oddziale Nefrologii. Trzech lekarzy tego oddziału przebywa obecnie na kwarantannie.

Jak zapewnia jednak dyrektor suwalskiego szpitala, pacjenci mają zabezpieczoną opiekę lekarską.

Przypomnijmy, że obecnie (14.10) w suwalskiej placówce przebywają 33 osoby zakażone koronawirusem. 2 osoby są podłączone pod respirator i wymagają ciągłej opieki. 3 osoby przebywają w izolatorium.

Autor: MZ
Źródło: Szpital Wojewódzki w Suwałkach