Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przybywa zakażeń koronawirusem. Są kolejne ofiary śmiertelne

04.04.2020

woj. warmińsko-mazurskie/woj. podlaskie/kraj

W Polsce każdego dnia koronawirusem zaraża się coraz więcej osób. Wczoraj (03.04) wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 przypadkach zakażenia. Najwięcej pozytywnych testów zobaczyli mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Doszły też nowe zakażania w województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Nowe przypadki dotyczą:

– 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
– 17 osób z woj. mazowieckiego,
– 16 osób z woj. dolnośląskiego,
– 12 osób z woj. łódzkiego,
– 8 osób z woj. świętokrzyskiego,
7 osób z woj. podlaskiego,
– 7 osób z woj. pomorskiego,
– 4 osób z woj. małopolskiego,
3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
– 2 osób z woj. lubelskiego,
– 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz
– 1 osoby z woj. lubuskiego.

W piątek (03.04) wieczorem resort podał także dane, dotyczące kolejnych 6 ofiar COVID-19. W szpitalu w Bytomiu zmarła 89-latka, w szpitalu w Katowicach 67-latek, w szpitalu w Zgierzu 75-latek, w szpitalu w Łodzi 72-latek, a w szpitalu w Poznaniu 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna. Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w kraju wzrosła do 3383/71 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

O tym, kogo dotyczą nowe zakażenia, poinformowały urzędy wojewódzkie w Białymstoku i Olsztynie.

W województwie podlaskim badania laboratoryjne potwierdziły obecność patogenu u młodej kobiety z Białegostoku, młodej kobiety z powiatu bielskiego, kobiety w sile wieku z powiatu bielskiego, kobiety w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, która wróciła z Belgii, starszego mężczyzny z powiatu łomżyńskiego i starszego mężczyzny z powiatu bielskiego. Oni wszyscy przebywają w izolacji domowej. Spośród nowych przypadków zakażenia tylko jedna osoba – starszy mężczyzna z Białegostoku – jest hospitalizowana.

W województwie warmińsko-mazurskim trzy nowe przypadki zakażenia dotyczą: młodego mężczyzny z powiatu elbląskiego oraz młodej kobiety i kobiety w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego.

Do tej pory w Podlaskiem potwierdzono 74 zakażenia, w Warmińsko-Mazurskiem było ich 75. W jednym i drugim województwie udało się wyleczyć po dwie osoby.

Wczoraj (03.04) minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas debaty w Sejmie informował, że dziennie w Polsce wykonuje się 6 tysięcy testów w kierunku koronawirusa. Szef resortu zdrowia mówił, że obecnie polskie laboratoria posiadają 150 tysięcy testów, a zamówione są już kolejne.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia/Radio ZET
Autor artykułu: mp