Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przygotowania weselne musiały poczekać

20.02.2019

Giżycko

Spieszyła się na przygotowania weselne, straciła prawo jazdy. Mowa o 37-letniej mieszkance powiatu węgorzewskiego, zatrzymanej we wtorek (19.02) do kontroli drogowej na ul. Obwodowej w Giżycku.

W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, policyjny miernik prędkości wskazał 102 km/h. Kobieta kierująca skodą nie kwestionowała swojego zachowania. Przyznała się do złamania przepisów drogowych. Jednocześnie oświadczyła, że jej pośpiech i nadmierna prędkość wynikają z tego, że spieszyła się na przygotowania weselne.

Takie tłumaczenie nie przekonało policjantów. 37-latka została ukarana mandatem w wysokości 400 zł. Na jej konto trafiło również 10 punktów karnych. Najbardziej dotkliwą karą w sytuacji przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest dla kierowcy utrata prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci przypominają, że pośpiech czy brawura są złymi doradcami na drodze. Może to skutkować nie tylko utratą prawa jazdy czy mandatem karnym ale również groźnym w skutkach wypadkiem.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: jwe