Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Przyjdź na „Święto Wspomnień”

27.10.2018

Mrozy Wielkie

„Święto Wspomnień” odbędzie się w najbliższy wtorek (30.10) w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w podełckich Mrozach Wielkich. To jeden z elementów projektu pod nazwą „Szkolne MURale”realizowanego od kwietnia tego roku przez Grupę Nieformalną „Mam serce”.

Podczas wtorkowej (30.10) uroczystości zaplanowano m.in. odsłonięcie muralu, który powstał w placówce. Zanim jednak udało się „upiększyć” szkolne mury, odbył się cykl spotkań i warsztatów ze społecznością miejscowości Mrozy Wielkie.

– Głównym celem podejmowanych działań było odkrycie wartości historii lokalnej – mówi Mateusz Rusinek z Grupy Nieformalnej „Mam Serce”. I  – jak dodaje – we wtorkowym spotkaniu może wziąć udział każdy. Każdy też będzie mógł podzielić się swoimi wspomnieniami dotyczącymi historii lokalnej.

Podczas „Święta Wspomnień” po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany zostanie również mural, który powstał w szkole podstawowej w Mrozach Wielkich. Tworzenie dzieła poprzedziły warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie tej szkoły, czyli ponad 60 dzieci. Ale, jak zaznacza Rusinek, w dzieło tworzenia zaangażowali się nie tylko młodzi mieszkańcy Mrozów Wielkich. Również ich rodzice.

Zwieńczeniem „Święta Wspomnień” będzie parada „Oświeceni”, którą poprowadzi Teatr Delikates.

Projekt pod nazwą „Szkolne MURale”dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
„Święto Wspomnień” w szkole podstawowej w Mrozach Wielkich we wtorek, 30 października. Początek o godzinie 16.00. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe