Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Przyszło około 30 osób

Foto: Radio 5

Ełk

Około 30 osób protestowało w Ełku w ramach ogólnopolskiej akcji „Łańcuch Ludzi”. Mieszkańcy, którzy pojawili się w czwartek (14.12) punktualnie o 19.00 przed siedzibą Sądu Rejonowego, byli przeciwni działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o reformy sądownictwa i zmiany w ordynacji wyborczej.

Zdaniem protestujących, politycy PiS chcą zawłaszczyć sądy. -Cofamy się do czasów sprzed 1989 roku, mówili reporterowi Radia 5 ełczanie.

Podobne protesty odbyły się również w Suwałkach, Augustowie, Gołdapi i Olecku.

 

Autor: ate     Źródło: Radio 5Data: 14 grudnia 2017

   

36 Komentarzy

  1. jola Odpowiedz

   Żałosna garstka, dalej nie dociera do nich że czasy nadzwyczajnej kasty i bezkarności już minęły. Całe szczęście że Naród przejrzał na oczy i te postkomuchy nie mają już żadnego poparcia społecznego w kraju.

 1. sąsiad Odpowiedz

  Większość Polaków popiera i chce reformy sądów,a ich śladowi „obrońcy” twierdzą,że to powrót do czasów sprzed 1909 roku.Kto zatem ma rację ?,”plankton” broniący skamieliny sądowej , czy zdecydowana większość Polaków ?

    1. Suwalczanin Odpowiedz

     Skoro demokracja to rządy większości i, powtarzam WIĘKSZOŚCI a karły mniejszości ujadają bo nic więcej nie mogą, i podobno jest to wstyd to paplanina obywatela3 rp nawet wstydem nie jest – to tylko nic nie znacząca żenada…

 2. kolo Odpowiedz

  rozwalić ten beton komunistyczny lewacki nic dobrego z tego nie będzie czas na wymianę pokoleniową. Sądy trzeba przewietrzyć od tych leśnych dziadków co sądzili jeszcze za komuny a teraz bronią wraz z rodzinami dawnych układów wstyd nie o take Polskie walczyłem jak mawia BOLEK

 3. Tubylec Odpowiedz

  Pisior, faktycznie ktoś nie umie liczyć, bo było ponad 30 osób – ludzie przychodzili i odchodzili (ale byli i to jest ważne). A was boli, że ludzie protestują, przychodzą. Nie zamydlicie oczu, wam nie chodzi o reformy, wam chodzi o zmianę ustroju.

  1. ryś Odpowiedz

   chory jesteś, czy może nie wszystkich masz w domu, ogarnij się człowieku. Faktycznie jak liczyć wszystkich przechodzących chodnikiem to może z 30 by się doliczyło, ale to nie tak działa. Byli tylko czołowi działacze obecnej opozycji, sam kwiat mądrości politycznej. Szczerze gratuluję

 4. jurek Odpowiedz

  Nam chodzi o NIEZALEŻNE sądy to co zamierza wreszcie wprowadzić w życie obecny rząd, a nie jak było dotychczas, że (nie)zależne sądy były tylko od Platformy Oszustów, Berlina i Brukseli, a sędziowie byli do ich usług na telefon, przykładem jest chociażby sędzia Milewski. Czas wreszcie przewietrzyć sądy, wyrzucić z sądów zgrzybiałych dziadków (dożywotnich sędziów) a pozwolić wreszcie pracować i awansować nowym i młodym sędziom. Wtedy wreszcie skończą się układy sędziowskie takie jak chociażby w sądzie okręgowym w Krakowie….

 5. Jan Odpowiedz

  To jakaś parodia, skąd tych dziadów przywieźli, ani śmieszni, ani ciekawi, żal na to patrzeć. Czy ci ludzie nie widzą i nie słyszą że nikt tych ich protestów nie popiera, że elity PO i N robią z nich wariatów.

 6. Oli Odpowiedz

  Przeziębią się , a później kolejki do lekarzy, poszli by do ogrzanego i ciepłego kościoła bo niewiele im życia zostało. Przykra jest starość, zwłaszcza jak się w głowie nie tak poprzewraca. mimo wszystko zdrowia życzę, a może rozum powróci!!!!

 7. Ana Odpowiedz

  Szuwarowe dziadki, pewno im się podoba emerytura w wieku 67, jeszcze by się po działało. Mimo wszystko i z całym szacunkiem taka głupota winna podlegać karze, tydzień zamiatania ulic w okresie zimowym może by im przywrócił rozum, albo siedli by na d…e!

 8. Ełczanin Odpowiedz

  Fala hejtu – czyli materiał dobry. Każdy sprzeciw wobec obecnej władzy, trzeba ostro traktować i tak robicie – trole. Boli was, że ludzie mają was już (niestety powoli) dość. Świat to widzi. Nie będziemy Węgrami czy Białorusią. Brawo dla manifestantów.

 9. Jurek Odpowiedz

  Naród z Partią , Partia z narodem. Wstyd czytać te podłe komentarze, kiedyś będzie Wam wstyd że nie mieliście odwagi czy chęci myśleć samodzielnie , pod prąd nachalnej, prymitywnej propagandy rodem z czasów słusznie minionych. Na szczęście te podłe czasy też miną i nie mam wątpliwości jak ocenią je potomni 🙁

 10. Baśka Odpowiedz

  Jak ja widzę co zrobili z trybunałem ,to jestem z manifestantami .Jeżeli reforma ma wyglądac ta jak w trybunale gdzie podnieśli sobie pensje i ograniczyli rozpatrywanie spraw ,pogonili profesorów w zamian wsadzaja magistrów to aż strach co teraz będzie z sądami

 11. max Odpowiedz

  wystarczyło dać 500+ , a sprzedali się jak Judasz . elektorat PIS to dno . szkoda słów na ten niedouczony plebs.
  ich rodzice walczyli z komuną a oni za 500zł oddali duszę diabłu.

 12. August Mocny Odpowiedz

  Do max. wy towarzysze, w odwrocie. Coraz trudniej będzie wam przekonać Polaków do sprowadzenia grupowych gwałcicieli dla waszych partnerek, obietnic podwyższenia wieku emerytalnego, pozbawienia dzieci 500 plus i przeznaczenie ich na karuzelę watowską lub ośmiorniczki o brak premii od Filantropa nie wspomnę. Prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.