Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Raczki mają posterunek

07.02.2020

Raczki

Uroczyste otwarcie Posterunku Policji odbyło się w piątek (07.02) w Raczkach. Dotychczas w Raczkach działał policyjny punkt obsługi interesantów, do którego dwa razy w tygodniu przyjeżdżali funkcjonariusze z Bakałarzewa. Z takiej sytuacji miejscowi nie byli jednak zadowoleni. Teraz w nowo powstałym obiekcie przy ulicy Nowe Osiedle w Raczkach na stałe dyżury będzie pełnić sześciu funkcjonariuszy. Otwarcie posterunku oznacza jego przywrócenie, bo przed laty w Raczkach działał komisariat. Ponad dziesięć lat temu, decyzją ówczesnego rządu, tak jak wiele innych posterunków w kraju został krok po kroku zlikwidowany.  Od 2016 roku obecny rząd przywraca zlikwidowane posterunki, o czym mówił zaangażowany w sprawę Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Suwałk.

Nowa siedziba posterunku za około półtora miliona złotych powstała ze środków rządowego programu modernizacji służb mundurowych, a gmina przekazała potrzebny grunt. O kulisach budowy obiektu mówił Andrzej Szymulewski, wójt gminy Raczki.

Przypomnijmy, że jako pierwszy w regionie i drugi w kraju reaktywowany został posterunek w Bakałarzewie. Nadinspektor Daniel Kołnierowicz, komendant podlaskiej policji zaznaczył, że siedziba posterunku w Raczkach jest pierwszą na Suwalszczyźnie wybudowaną od podstaw. Ten w Bakałarzewie reaktywowano bowiem w oparciu o odnowiony, istniejący już obiekt.

Kolejny posterunek na Suwalszczyźnie zostanie otwarty w Szypliszkach.

Autor: AP