Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Radio 5 Trail stacja Ełk

14.07.2018

Ełk 

Podniebne statki powietrzne nad plażą, na scenie gwiazda wieczoru – Grzegorz Hyży, wokół tłumy ełczan i przyjezdnych, a w samym centrum tych niesamowitych wydarzeń nasze mobilne studio w ramach Radia 5 Trail.

Radio 5 Trail jest w miejscu najciekawszych imprez w regionie. W piątek, 13 lipca, mobilne studio Radia 5 gościło w Ełku podczas drugiego dnia XI Mazurskich Zawodów Balonowych. Na Plaży Miejskiej przy ulicy Parkowej skumulowały się dwie fantastyczne imprezy, czyli zawody balonowe oraz kolejna odsłona Mazurskiego Lata Muzycznego.

– Balony w Ełku, to już swego rodzaju wizytówka miasta – mówi Ireneusz Dzieniesiewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, organizatora imprezy.

Nasza obecność, to tradycyjnie masa atrakcji, konkursów, nagród i świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Była wata cukrowa, malowanie buziek, bramka celnościowa. Reporter Radia 5 Marcin Banachowski sprawdzał, jakie nastroje panowały wśród uczestników naszej zabawy.

Oprócz radiowych atrakcji dla wszystkich, tym, którzy zgłodnieli, specjalne posiłki przygotowywał znany kucharz Robert Sowa.

Na starej plaży miejskiej oprócz podziwiania balonów mogliśmy posłuchać koncertów m.in. Zmiany Wachty, Sandaless i gwiazdy wieczoru – Grzegorza Hyżego.

Nie był to pierwszy występ Grzegorza w Ełku.

– Synoptycy przewidywali opady deszczu i burze, ale – na szczęście – w piątek pogoda dopisała – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Na zakończenie imprezy w Ełku zgromadzeni na starej plaży miejskiej mogli podziwiać balony startujące znad brzegu Jeziora Ełckiego.

A już za chwilę Radio 5 Trail rusza dalej. W sobotę 14 lipca widzimy się w Gołdapi, a następnie w piątek 20 lipca w Olecku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mb