Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Radio 5 Trail w Augustowie

10.08.2018

Augustów

Ulewny deszcz towarzyszył Augustowskiej Nocy Kabaretowej. W amfiteatrze miejskim nad jeziorem Necko miał wystąpić kabaret Revers oraz zespół Czerwony Tulipan. Do koncertu zespołu jednak nie doszło, a kabaret musiał zakończyć występ już po kilku minutach od rozpoczęcia. Wszystko przez gwałtowne opady, które zmusiły mieszkańców i turystów do opuszczenia amfiteatru. Nie sprawdziły się więc prognozy Wojciecha Walulika, burmistrza Augustowa, który liczył, że zła pogoda nie pokrzyżuje tego dnia planów.

Choć tym razem nie wszystko poszło po myśli organizatorów, to do Augustowa i tak zawsze warto przyjechać, szczególnie latem. O urokach miasta mówiła Beata Żukowska, zastępca dyrektora Augustowskich Placówek Kultury.

Augustów był także kolejnym przystankiem na trasie Radio 5 Trail. W ciągu dnia pogoda dopisywała, a Mobilne Studio Radia 5 po raz kolejny cieszyło się ogromną popularnością. Każdy chętny mógł na żywo pozdrowić swoich znajomych i rodzinę oraz poprosić o muzyczną dedykację. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek i darmowa wata cukrowa, ale uczestnicy najbardziej cieszyli się z konkursów i nagród.

Oprócz radiowych atrakcji na wszystkich zgromadzonych nad jeziorem Necko w Augustowie czekały specjalne posiłki przygotowane przez mistrza kulinarnego, Roberta Sowę.

Był to już przedostatni przystanek na trasie naszego mobilnego radiowego studia. Zakończenie tegorocznej podróży odbędzie się już jutro (11.08.18) w Suwałkach.

Źródło: Radio 5

Autor: DZ