Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Radio 5 Trail w Gołdapi

15.07.2018

Gołdap

Kolejny przystanek trasy Radio 5 Trail za nami. W sobotę (14.07) gościliśmy w deszczowej Gołdapi. Podróże kulinarne, imprezy sportowe i muzyczne, a w samym centrum miasta nasze mobilne studio.

Sobotnie świętowanie rozpoczął mecz miejscowej Rominty Gołdap, która obchodzi w tym roku swoje 70. urodziny. Przeciwnikiem IV-ligowego zespołu z Gołdapi były Wigry Suwałki.

– Wynik meczu nie był najważniejszy – powiedział Mariusz Kowalczuk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Następnie przenieśliśmy się na Plac Zwycięstwa w samym sercu miasta, gdzie czekało nasze mobilne studio. Radio 5 Trail, to tradycyjnie konkursy, nagrody i świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Bramka celnościowa, wata cukrowa czy malowanie twarzy, to tylko niektóre z atrakcji, z których korzystali najmłodsi i ich rodzice. Sprawdziliśmy, jakie nastroje panowały wśród uczestników zabawy.

Gościliśmy również przedstawicieli gołdapskiego magistratu, kultury i placówek zdrowotnych. Marta Jurgiełan, dyrektor Domu Kultury w Gołdapi, zaprasza m.in. na cykl letnich spotkań muzyczno-filmowo-teatralnych.

O swoich zawodowych marzeniach opowiedział nam Jarosław Kwasiborski, kierownik Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Marzenia” w Gołdapi.

Wielkimi krokami zbliża się również Regionalny Festiwal Pogranicza „Kartaczewo”, zorganizowany przez Urząd Miejski w Gołdapi oraz miejscowy Dom Kultury. Na wydarzenie zaprasza Jacek Morzy, zastępca burmistrza Gołdapi.

Oprócz radiowych atrakcji na wszystkich zgromadzonych na Placu Zwycięstwa w Gołdapi czekały specjalne posiłki przygotowane przez mistrza kulinarnego, Roberta Sowę.

W sobotni wieczór zgromadzeni na Targowisku Miejskim mieszkańcy miasta i turyści, mogli wysłuchać koncertów znanych i lubianych wykonawców, m.in. CI-HO, Kobranocki oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Dżem. W naszym mobilnym studiu gościliśmy członków zespołu Kobranocka. Jak zapamiętają Gołdap?

Zapytaliśmy również autorów przebojów „Kocham Cię jak Irlandię” czy „Hipisówka”, o najbliższe plany wydawnicze.

Radio 5 Trail jest w miejscu najciekawszych imprez w regionie. Już 20 lipca widzimy się w Olecku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: db