Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Radio 5 Trail w Suwałkach

08.08.2018

Suwałki

W weekend Święto Suwałk – Jarmark Kamedulski. W tym roku mieszkańców i przybyłych gości będą bawić NATALIA SZROEDER i PECTUS. To w sobotni (11.08) wieczór na ulicy Kościuszki. Wcześniej, bo od godziny 10.00, w Parku Konstytucji 3 Maja kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i jadła kresowego, gry i zabawy dla dzieci oraz prezentacje artystyczne. Na wydarzenie zaprasza Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. W programie o godzinie 11.30 – na rogu Kościuszki i Dwernickiego – odsłonięcie muralu upamiętniającego Aleksandrę Piłsudską, barwny korowód ulicami miasta, otwarcie wystawy fotografii Stanisława Wosia z okazji 10-lecia Galerii Jednego Obrazu.

W niedzielę (12.08) od południa nad zalewem Arkadia Festiwal Siłaczy, a w Parku Konstytucji 3 Maja jarmark i występy muzyczne. Wieczorem, po godzinie 20,00, happening historyczny pod tytułem „Wizyta Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach”. Całość zwieńczy koncert zespołu THE WAY.

Bezpośrednie relacje i wywiady z imprezy na antenie Radia 5 w ramach Radio 5 TRAIL, mobilnego studia, które towarzyszy największym imprezom w regionie.

Autor: AP