Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Radni debatują nad budżetem

Foto: Radio 5

Ełk

267 milionów po stronie dochodów i 291 milionów jeżeli chodzi o wydatki – tak w największym skrócie wygląda projekt budżetu Ełku na rok 2018. Na ostatniej sesji prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz przedstawił radnym założenia przyszłej uchwały budżetowej.

Ze względu na inwestycyjny charakter, w przyszłorocznym budżecie przewidziana jest nadwyżka wydatków, w stosunku do dochodów.

Najważniejsze inwestycje w przyszłym roku to między innymi modernizacja komunikacji miejskiej i dróg w mieście, w tym ulicy Wojska Polskiego. Planowana jest też kontynuacja wymiany na ledowe miejskiego oświetlenia. Większość inwestycji będzie dofinansowana ze środków zewnętrznych.

Obecnie nad projektem dyskutują radni w komisjach. Budżet na 2018 rok zostanie poddany pod głosowanie na grudniowej sesji Rady Miasta.

Autor: wk     Źródło: Radio 5Data: 28 listopada 2017

   
Tagi:

13 Komentarzy

 1. Tomek Odpowiedz

  No i super Panie Prezydencie , oby przebudowa ul . Wojska Polskiego wypaliła , tam musi być bezpiecznie tak jak Pan mówił na spotkaniu w UM , przejście przy ZUS , Banku i Administrator zróbcie raz a dobrze .

    1. Zofia D. Odpowiedz

     Pawełku, marnie Cię rodzice wychowali, że tak starszym pyskujesz, zamiast wytłumaczyć. Ale poczekaj, Ty też kiedyś będziesz starym dziadem.

 2. jan kowalski Odpowiedz

  Budżet Ełku prawie dwa razy mniejszy od budżetu Suwałk, świadczy to o tym, że miasto Ełk jest zdecydowanie mniszym miastem i mniej rozwiniętym gospodarczo. Chciałbym by była rywalizacja w tej materii.

 3. misiek Odpowiedz

  I koniecznie trzeba wymienić całą kostkę na chodnikach wzdłuż całej ulicy Wojska polskiego na nową. Bo bez wymiany kostki to żaden remont w Ełku się nie obejdzie.

 4. Myszka Odpowiedz

  Moze zajmiecie sie tematem ile ksieza biora za pochowek w poszczegolnych parafiach powiatu elckiego.
  Mam informacje od znajomej ktora zalatwiala w Starych Juchach to podobno az 1,800 zł.
  Czy to mozliwe? Co na to Kuria?

  Bardzo prosze o zainteresowanie sie ta sprawa, wazne dla ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.