Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ratunek przyszedł na czas

12.01.2019

Ełk

Przed wychłodzeniem uratowali mężczyznę funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ełku.

W piątek (11.01.) późnym popołudniem dyżurny jednostki otrzymał informację, że na jednym z osiedli przy śmietniku leży mężczyzna.

Patrol natychmiast udał się we wskazane miejsce. Zgłoszenie okazało się zasadne. Między kontenerami Strażnicy Miejscy odnaleźli śpiącego mężczyznę.
Bezdomnego odwieziono do noclegowni.

Czujność osoby zgłaszającej i szybko podjęte przez Strażników Miejskich działania uratowały mężczyźnie życie. Funkcjonariusze dziękują mieszkańcom za czujność wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu.

W ostatnich dniach to kolejna taka sytuacja, gdy służby mundurowe ratują życie osób zagrożonym zamarznięciem, po otrzymaniu zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców.

Ratunek przyszedł na czas również w przypadku dwóch mężczyzn, którym pomogli ełccy policjanci. O interwencji podejmowanej wobec 65-latka leżącego na przystanku autobusowym oraz 31-latka śpiącym na jednym z ełckich osiedli, informowaliśmy w wiadomościach Radia 5. Obaj mężczyźni byli pijani. Starszy z objawami wychłodzenia trafił do szpitala, młodszy do Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe