Imieniny: Amandy, Jana, Juliana 27 maja 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Reforma oświaty budzi spore emocje


Duże emocje wśród części mieszkańców gminy Olecko budzą zmiany związane z reformą oświaty.

Przypomnijmy, że zgodnie z zarządzeniem mister edukacji Anny Zalewskiej od 1 września 2017 roku wstrzymany zostaje nabór do szkół gimnazjalnych, a to wiąże się z powrotem do ośmioletnich szkół podstawowych, czteroletnich liceów i pięcioletnich techników.

Zgodnie z założeniami tej reformy zlikwidowane zostanie m.in. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie w powiecie oleckim. Naukę w budynku szkolnym dokończą jeszcze dwa roczniki uczniów funkcjonującego tam gimnazjum.

Z informacji mieszkańców wynika, że miałoby tam powstać również przedszkole.

Na takie rozwiązanie nie zgadzają się mieszkańcy miejscowości Świdry i proponują, by do Kijewa przenieść część oddziałów ze Szkoły Podstawowej w Gąskach- mówi Radiu 5 sołtys wsi Świdry Ryszard Makarewicz.

Zgodnie ze zmianami w organizacji i funkcjonowaniu szkół na terenie gminy, które przedstawił burmistrz Wacław Olszewski- Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie miałoby zostać włączone do ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Gąskach. Innymi słowy z dwóch szkół powstanie jedna.

W planach jest również utworzenie przedszkola. Burmistrz nie przesądza jednak, gdzie miałoby ono powstać.
Jak mówi „dogadanie” tej kwestii będzie w gestii dyrekcji placówek.

Jak dodaje burmistrz utworzenie w Kijewie samodzielnej szkoły podstawowej ze względu na niewielką ilość uczniów doprowadziłoby do zamknięcia jej w przeciągu dwóch lat- tłumaczy.

Jak mówi włodarz ostateczna decyzja zapadnie 24 lutego podczas sesji Rady Miasta.

Data: 17 lutego 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.