Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rekord zakażeń na Podlasiu – 858 osób

29.10.2020

Województwo podlaskie

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o ośmiuset pięćdziesięciu ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Najwięcej nowych zakażeń zanotowano w Białymstoku – 193. W Suwałkach zakaziły się kolejne 94 osoby, z czego 11 jest hospitalizowanych. W powiecie suwalskim zakaziło się 25 osób, w augustowskim 39, sejneńskim 11. W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 7755 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Dotychczas wyzdrowiało 2119 osób.

Z powodu COVID-19 na Podlasiu zmarło kolejnych jedenaście osób. To pacjenci z chorobami współistniejącymi w wieku od 54 do 88 lat, mieszkańcy Łomży, Białegostoku, powiatów białostockiego, hajnowskiego, wysokomazowieckiego i siemiatyckiego.

Minionej doby odnotowano w Polsce 20 tys. 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń. To rekord zakażeń w naszym kraju.

Autor: AP