Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rekordowy Mikołajkowy Autobus Radia 5

06.12.2018

Ełk

Mikołajkowy Autobus Radia 5 wyruszył przed 8 rano, a trasę zakończył po zmierzchu. Wraz z dziennikarzami w drogę 6 grudnia ruszyły dzieci ze szkół podstawowych nr 5 i 7, które wcieliły się w rolę rozśpiewanych pomocników Mikołaja. Odwiedziliśmy ponad 40 miejsc, gdzie spotkaliśmy osoby o wyjątkowych sercach. Stopniowo autobus zapełniał się prezentami, które trafią do Domu Rodzinnego Państwa Ćwieków. Tu tradycyjnie są dzielone i trafiają do rodzinnych domów Państwa Moroz i Górskich oraz do Domu Świętej Faustyny w Ełku.

Jako pierwsi podarunki wręczyły dzieciaki z Miejskiego Przedszkola Bajka w Ełku, a radiowe elfy tak pięknie dziękowały piosenką.

Po chwili podarki mikołajkowe dała Sylwia Kulesza i kucharz Enrico Ercoli w Gabinecie Kosmetycznym Sissi’s Beuaty.

Następnie w Mikołaja zamienił się Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego.

O tym, że prezenty i dobro powinno nami kierować nie tylko od święta po przekazaniu prezentów zaznaczał także Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Autobus zatrzymał się także przy Impress Decor Polska, Centrum Budowlanym Krupiński oraz firmie Mebnar czy Hurtowniach Fala oraz Kajo.

Z każdą kolejną wizytą mikołajkowego autobusu rosła liczba prezentów, ciepłych słów, pozdrowień i uśmiechów.

Jak mówi Marcin Korenkiewicz z Salonu Skody Fimot, to ważne, by wspierać innych, a przecież prezenty trafią do wychowanków rodzinnych domów dziecka, którzy w sposób wyjątkowy przeżywają zbliżający się czas świąteczny.

Magdalena Skawska i Agnieszka Podbielska z Plastimetu zaznaczają, że takie wizyty sprawiają radość.

Odwiedziliśmy także Papugarnię, firmę PRIBO, Szkołę Podstawową nr 1.
Słodkości dla rozśpiewanych pomocników mikołaja i prezenty dla rodzinnych domów dziecka odebraliśmy także z bursy szkolnej oraz Cukierni Karmelek. Skoro Karemelek- to wiadomo- słodkości – zdradza Agnieszka Jarosz.

Równie miło było w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ełku. Dzieci obdarował Dariusz Jeżewski, menedżer do spraw sportu.

Góra prezentów rosła po kolejnych odwiedzinach. Byliśmy w Bursie Szkolnej, Szkole Podstawowej nr 4, Sali Zabaw Tropico. W Imperium Siły Dawid Łukasik, życzył nam krzepy, by to wszystko dźwigać.

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski przekazał podarunki, poczęstował elfy jabłkami i życzył wszystkiego dobrego.

Po gościnnym przyjęciu przez wójta, równie szczodrze obdarowano dzieci w Pracowni Świętego Mikołaja Warsztatach Kreatywności, Delikatesach Plus Rydzewski, Technikum ZDZ oraz Salonie Mody Męskiej „Victorio”.

Ewa Węgłowska z Salonu Optycznego mówi, że mikołajkowy autobus to okazja, by uszczęśliwić innych.

Katarzyna Sepko, właścicielka Restauracji Kuźnia Smaku, lubi takie odwiedziny.

Z uśmiechem witano nas także w sklepie Pan Bucik, Grupie Doradczej ATM Anna i Tomasz Mużyło, Cafe Ciacho, Skate Shop Slam City. W Białym Żaglu pani Magda Zawadzka rzeczowo wyjaśnia dlaczego włączyli się do akcji.

O zmroku dotarliśmy do Ełckiego Centrum Kultury. Dyrektor Aneta Werla powiedziała, że to szczęście uczestniczyć w takich wydarzeniach.

Ostatnie prezenty dostaliśmy od Mirosława Ruszczyka. Tak mówi o 6 grudnia.

Z salonu Optyk Ruszczyk ruszyliśmy do Domu Rodzinnego Państwa Ćwieków. Stąd prezenty trafią dalej. W imieniu wszystkich dzieci za okazane serce dziękuje Joanna Ćwiek.

Sanie mikołaja nie pomieściły by ich wszystkich, więc zastąpił je autokar firmy Nick- Ramzes Express z panem Krzysztofem za kierownicą.

Galeria zdjęć dostępna jest  TUTAJ

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm