Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 maja 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Monika Tyszkiewicz
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Remonty zabytków


Pierwsze dotacje na remonty zabytków zatwierdzone
Znamy już propozycje dotyczące przyznania środków finansowych na remonty suwalskich zabytków. Po przyjęciu projektu stosownej uchwały przez Radę Miejską w Suwałkach dofinansowanie otrzyma sześć obiektów na łączną kwotę 120 tysięcy złotych.
Komisja, która oceniała i decydowała o przyznaniu pieniędzy na remonty suwalskich zabytków uznała, że dofinansowanie trafi do właścicieli sześciu obiektów.  – Wszystkie te inwestycje poprawią wizerunek naszego miasta. Dotacje do remontów zabytków przyznajemy już od kilku lat. Ten program wpisał się na trwałe w Budżet naszego miasta, a mieszkańcy chętnie z niego korzystają dzięki czemu poprawia się kondycja suwalskich zabytków – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Dotacje przyznano na:
20 000 zł to kwota na remont dachu budynku przy ul. Kościuszki 114,
15 000 zł otrzyma Parafia pod wezwaniem św. Aleksandra na wykonanie projektu budowlanego remontu fasady głównej w zakresie schodów zewnętrznych, kolumnady i frontonu,
30 000 zł to kwota dotacji na remont elewacji budynku przy ul. Gałaja 43,
22 000 zł na remont dachu kamienicy przy ul. Mickiewicza 5,
15 000 zł na remont dachu i częściowy remont elewacji budynku dawnego szpitala katolickiego przy ul. Kościuszki 101,
18 000 zł na remont dachu i elewacji budynku przy ul. Gałaja 10.
Niestety dwa wnioski – również wskazane przez komisję – zostały odrzucone. Wniosek o przyznanie dotacji Wschodniemu Kościołowi Staroobrzędowców na remont elewacji molenny przy ul. Sejneńskiej 37A w tym: wieży głównej, wieżyczki, okiennic, ościeżnic i ganku uzyskał dotację od Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na ten sam zakres prac, o który kościół wnioskował do Miasta Suwałki. Podobnie było w przypadku wniosku na remont dachu budynku pokoszarowego przy ul. Wojska Polskiego 21.
Pozostałą kwotę z 200 tysięcy złotych przeznaczanych co roku na program dofinansowania remontów obiektów zabytkowych czyli 80tys zł  Miasto Suwałki rozdysponuje w naborze uzupełniającym.
Szczegóły przedstawił dziś w Radiu 5 Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Data: 19 maja 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.