Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Reprezentacja zagra w Suwałkach

24.01.2020

Suwałki

Towarzyskie spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski U-21 odbędzie się 30 marca na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

Jak informuje klub Wigry Suwałki, Zarządowi Podlaskiego Związku Piłki Nożnej udało się doprowadzić do organizacji dwóch meczów kadry w województwie podlaskim. 27. marca polscy piłkarze zmierzą się z reprezentacją Łotwy w Białymstoku, a trzy dni później zagrają z Białorusią w Suwałkach.

Towarzyskie spotkania będą próbą przed trudnymi spotkaniami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy UEFA EURO U-21, które odbędą się na Łotwie w 2021 roku. Przypomnijmy, iż mocnymi punktami kadry U-21 są byli piłkarze Wigier Suwałki S.A. – Patryk Klimala i Bartosz Bida. Ten pierwszy niedawno związał się ze szkockim zespołem Celtic Glasgow, a drugi jest podstawowym napastnikiem Jagiellonii Białystok. W Suwałkach pojawią się także piłkarze, grający na co dzień w najlepszych ligach Europy – Sebastian Walukiewicz i Marcin Bułka.

– Po konsultacji z Prezesem Wigier, Dariuszem Mazurem i Zarządem Klubu uznałem, że Stadion Miejski w Suwałkach będzie bardzo dobrym miejscem na rozegranie meczu kadry U-21 – powiedział Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Kopczewski. – Profesjonalna organizacja meczów Fortuna 1 liga oraz innych imprez sportowych była dodatkowym argumentem za tym, aby Suwałki zostały gospodarzem meczu Polska – Białoruś U-21 – dodał.

Autor: AP
Źródło: SKS Wigry