Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Roboty w szkole to nie przyszłość – ale rzeczywistość

07.07.2020

Ełk

Roboty w szkole to nie daleka przyszłość edukacji, ale rzeczywistość. Ozoboty i photony uczą najmłodsze dzieci kolorów, kształtów, stron prawa – lewa, młodzież dzięki nim koduje, rozwija zdolność logicznego myślenia, a nauczyciele mają niemalże nieograniczone pole do popisu.

Jak korzystać z nowoczesnych technologii, mogli się dziś (07.07) przekonać nauczyciele z Ełku, którzy wzięli udział w warsztatach realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Do Ełku przyjechało Mobilne Centrum Edukacyjne, o którym opowiada Kacper Nowak z Fundacji.

Adam Naruszewicz, trener Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, który prowadził warsztaty wyjaśnia, jak korzystać z photona – robota na trzech kółkach ze świecącymi czułkami.

Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski liczy, że wiedza zdobyta przez nauczycieli zostanie wykorzystana we wrześniu.

Niezależnie, czy będzie to normalny rok szkolny czy kontynuacja zdalnego nauczania. Ważne, by proces nauczania był atrakcyjny dla uczniów.

Mobilne Centrum Edukacyjne stanęło przy Oratorium św. Jana Bosko w Ełku, dlatego z okazji do zobaczenia robotów skorzystały dzieci uczestniczące w półkoloniach w Oratorium.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: bw