Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rodzice chcą przywrócenia I F

05.07.2016

Przywrócenia klasy I F w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach chcą rodzice uczniów. Swój wniosek skierowali do władz miasta, a ich sprawę na ostatniej sesji Rady Miasta zaprezentował Andrzej Łuczaj z klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi o to, że dyrekcja szkół postanowiła rozdzielić osiemnastoosobową grupę. Ich rodzice są temu przeciwni. Twierdzą, że dzieci się zżyły. Zwracają uwagę, że w tej samej szkole tworzona jest mniej liczna klasa, dla sześciolatków, których rodzice postanowili, aby powtarzały klasę pierwszą.

Zdaniem rodziców uczniów I F, ich dzieci padły ofiarą reformy poprzedniej ekipy rządzącej, bo jako sześciolatki musiały iść do szkoły, a teraz są narażane na kolejne konsekwencje zmian. W piśmie do prezydenta Suwałk pytają, gdzie jest troska o dobro dzieci.

Na reaktywację klasy raczej się nie zanosi. Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk do spraw oświaty zapewnia, że decyzja została przemyślana. Nie kryje, że za podziałem stoją też kwestie finansowe. Miasto dokłada bowiem do oświaty olbrzymie pieniądze.