Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty 27 kwietnia 2017    Pogoda

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Rodzice obawiają się zmian w rejonizacji szkół

Foto: Radio 5   

Duże obawy wśród rodziców uczniów budzi nowa siatka obwodów szkolnych w Ełku. Zmiany w rejonizacji szkół wymusza reforma oświaty, która wejdzie w życie we wrześniu tego roku. Znikną gimnazja i wrócą ośmioletnie szkoły podstawowe.

W najbliższy wtorek (28.02) podczas sesji Rady Miasta, radni będą podejmować uchwałę w sprawie dostosowania sieci i granic obwodów szkolnych. Projekt tej uchwały budzi obawy wśród społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku. Okazuje się bowiem, że większość uczących się tam dzieci jest spoza rejonu. Spora część uczniów po ukończeniu klasy szóstej, naukę w klasie siódmej i ósmej będzie więc musiała kontynuować w innej placówce.

Przedstawiciele Rady Rodziców ełckiej „czwórki” chcą, by ich dzieci dokończyły naukę w szkole, do której uczęszczają obecnie.

– Zmiana szkoły będzie wiązała się z dużym stresem dla uczniów – mówi jeden z rodziców.

Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku tłumaczy, że pomysł nowej sieci szkół jest na etapie konsultacji. Włodarz zapewnia, że opinie rodziców zostaną wzięte pod uwagę.

Jak dodaje Urbański, w indywidualnych przypadkach możliwe będą odstępstwa od wprowadzonych obwodów szkolnych.

Rejonizacja nie będzie dotyczyła jedynie Szkoły Sportowej przy ul. Suwalskiej w Ełku.

Autor: ate,jwe,ko,apk     Data: 24 lutego 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. podatnik Odpowiedz

    szkole podstawową tez maja zlikwidowac w pawlówce a wlasciwie oddac jakiemus stowarzyszeniu-chore a gdzie srodki gminne maja takie podatki z wiatraków,wywiesc wójta a za nim radnych!!!po co te puste obietnice REFORMA jakist zart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O TYM SIE MÓWI TYTUŁ

O TYM SIĘ MÓWI

O TYM SIĘ MÓWI 2