Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rozbrzmiał „Głos dawnych Mazurów”

13.12.2019

Ełk

Poezja mazurska rozbrzmiała w czwartkowy wieczór (12.12) w Ełckim Centrum Kultury. Przed publicznością z autorskim programem „Głos dawnych Mazurów” zaprezentowała się Nina Nu z zespołem.

Podczas koncertu można było wysłuchać muzycznych interpretacji takich twórców, jak Michał Kajka czy Samuel Lipka, ale również nieznanych autorów.

– Wszystko zaczęło się od programu „Powróćmy do korzeni”, przygotowywanego na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z założenia miał się on opierać na fragmentach powieści „Na tropach Smętka” Melchiora Wańkowicza, do których tłem miała być muzyka – opowiedziała po koncercie Nina Nu, czyli Monika Wierzbicka

Efektem fascynacji twórczością mazurskich poetów stały się piosenki, które później trafiły na płytę. Jak przyznaje artystka, melodie do utworów nie są zaczerpnięte z folkloru, ale miały być dobrym uzupełnieniem tekstu.

Koncert „Głos dawnych Mazurów” odbył się w ramach projektu „Przywrócić zapomniane – mazursko godka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Miasta Ełku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: zo