Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rozbrzmiał pierwszy dzwonek

02.09.2019

Ełk

Rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Jeszcze w niedzielę 1 września plaże i inne miejsca odpoczynku były oblegane przez dzieci i młodzież, a dziś (2 września) uczniowie wrócili do szkół. Z mikrofonem i kamerą towarzyszyliśmy starszym z nich, w II Liceum Ogólnokształcącym w Ełku. Tu odbyło się powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Ten rok będzie zarówno dla nich, jak i nauczycieli, wyjątkowy.

Wszystko za sprawą, tak zwanego, podwójnego rocznika, który zaczął naukę w pierwszych klasach szkół średnich.
– Do pierwszych klas poszło około 1600 osób, rok temu 800. Mimo to poradziliśmy sobie z rekrutacją i w żadnej z ełckich szkół, nam podległych, nie będzie nauki na dwie zmiany – mówi Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego.

Obaw nie ma także dyrektor „białego” ogólniaka, Barbara Fiedoruk. Choć przyznaje, że uczniów jest teraz więcej niż rok temu o 170 osób, a na dodatek w pierwszych klasach jedni będą kontynuować naukę po gimnazjach, inni po podstawówkach.

Spytaliśmy uczniów, jakie mają sposoby na wdrożenie się do szkolnych obowiązków, bo przecież plażowa pogoda załamała się dopiero 2 września rano.

Kolejne wakacje Ministerstwo Edukacji Narodowej zaplanowało od 27 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm