Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rozdane pieniądze na remonty dróg gminnych i powiatowych

20.05.2019

Region

Drogi gminne i powiatowe na Mazurach doczekają się remontów. W poniedziałek (20.05) w Ełku zostały podpisane umowy na realizację projektów modernizacji i przebudowy dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Beneficjentami tej edycji programu w naszym regionie są powiat ełcki oraz gminy: Prostki, Kalinowo, Dubeninki, Wieliczki, Olecko oraz Kowale Oleckie.

– Przygotowujemy się do modernizacji drogi ekspresowej S-16, ale nie można zapominać o mniejszych, używanych każdego dnia drogach – mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych pokrywa połowę kosztów każdej inwestycji. Ponad 1 mln 700 tys. złotych trafi do gminy Kalinowo.

– Pieniądze przeznaczymy na modernizację drogi do gminy Raczki. Remont powinien się skończyć w lipcu – mówi wójt gminy Kalinowo Andrzej Bezdziecki.

Cieszy się także Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego. Wyjaśnia, że fundusze pozwolą szybciej ukończyć drogę do Sajz.

Dodajmy, że na poniedziałkowej (20.05) konferencji rozstrzygnięto wrześniowy etap projektu. Jak zapowiada wojewoda Artur Chojecki, jeszcze w tym roku przekazane zostaną pieniądze z kwietniowego naboru wniosków.

Źródło: Radio 5
Autor: wm,tg