Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Rozkręcamy Powszechny Optymizm”

10.06.2017

Gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami, stoiska i degustacje regionalnych potraw czy warsztaty edukacyjne- moc atrakcji dla całych rodzin przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W sobotę (10.06.) na placu Jana Pawła II w Ełku odbyło się wydarzenie pod nazwą „RPO – Rozkręcamy Powszechny Optymizm”.
– Jest to świetna okazja do integracji i takie inicjatywy są potrzebne- mówią uczestnicy festynu.

– Głównym założeniem tej inicjatywy było zaprezentowanie mieszkańcom projektów dofinansowanych z funduszy europejskich- mówi Maria Zawadzka Koordynator Zespołu Promocji Regionalnego Programu Operacyjnego.

-Uczestnicy oprócz gier i zabaw mogli  skosztować lokalnych wyrobów- mówi Marcin Galibarczyk pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

W piątek (09.06.) w Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja pod nazwą „RPO rozkręca region”, podczas której rozmawiano m.in. o szansach rozwoju jakie stwarzają środki unijne. Natomiast w sobotę (10.06.) postawiono na dobrą zabawę. Wieczorem na Placu Jana Pawła II nie zabrakło koncertów. Wystąpili Traffic Junky i Kortez. Gwiazdą wieczoru była Ania Dąbrowska. Jak przyznała artystka przed swoim koncertem- nieważne czy występuje w salach czy na plenerach – to publiczność jest najważniejsza.

Koncert  Ani Dąbrowskiej zbiegł się w czasie z występem naszej reprezentacji w piłce nożnej. Polacy w sobotni wieczór w eliminacjach do mundialu grali z drużyną Rumunii. Jak oceniała nasze szanse na zwycięstwo Dąbrowska?

Polska oczywiście mecz z Rumunią pięknie wygrała 3:1. Hat-trickiem popisał się niezawodny jak zawsze Robert Lewandowski.