Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji 22 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Rozpoczęło się Święto Twierdzy Boyen

Foto: Radio 5

Giżycko

Rozpoczęło się Święto Twierdzy Boyen w Giżycku. Do 13 sierpnia w grodzie nad Niegocinem zaplanowano szereg działań poświęconych wydarzeniom z okresu I Wojny Światowej zwanej Wielką Wojną. Operacja Boyen 2017 to bez wątpienia jedna z najlepszych tego typu imprez w kraju.
Święto Twierdzy Boyen rozpoczęło się w czwartek (10.08) przy moście obrotowym w Giżycku małą inscenizacją wojenną oraz prezentacją grup rekonstrukcyjnych.
–  To preludium do tego wszystkiego, co jeszcze będzie się działo jeszcze przez trzy dni  – mówi Wojciech Chodakowski, prezes Towarzystwa Miłośników Twierdzy Boyen

Podczas piątkowego (11.08.) widowiska zaprezentowana zostanie także artyleria w postaci czołgów Renault FT17, samochód opancerzony Peugeot wz. 1918 oraz karabiny maszynowe.

Ale najważniejszym punktem Święta Twierdzy Boyen jest „Bój o Twierdzę”. To największa inscenizacja z okresu Wielkiej Wojny. Weźmie w niej udział około 300 rekonstruktorów z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i Niemiec, kawaleria konna, będzie też pokaz kaskaderski, pirotechnika filmowa, ciężkie karabiny maszynowe oraz artyleria. Widowisko oparte jest na historycznych wydarzeniach z sierpnia 1914 roku.

 

 

 

Autor: ds,jwe     Data: 10 sierpnia 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.