Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rusza duchowa pielgrzymka

14.07.2020

Suwałki

30. Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki – Wilno wyrusza w środę (15.07.20) z Suwałk. W tym roku pątnicy pielgrzymować będą w sposób duchowy. Powodem – pandemia koronawirusa. W pieszą pielgrzymkę wyruszą jedynie księża opiekunowie poszczególnych grup. Będą modlić się w intencjach duchowych pielgrzymów oraz relacjonować swoją drogę. Transmisje najważniejszych wydarzeń każdego dnia rekolekcji, jak: msza święta, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, czy Apel Jasnogórski, będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymki. O szczegółach mówi ksiądz Tomasz Pełszyk, kierownik pielgrzymki.

W środę (15.07.20) o godzinie 7.00 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia, ks biskup Adrian Galbas odprawi mszę świętą i tym samym zainauguruje pielgrzymkę.

Do tej pory zgłosiło się ponad 400 duchowych pielgrzymów. Wszyscy otrzymali materiały formacyjne, książki z konferencjami oraz okolicznościowy znaczek z jubileuszowej pielgrzymki. Księża, po pokonaniu 260 kilometrów, dojdą do Wilna 24 lipca. Tam o godzinie 11.30 litewskiego czasu odbędzie się uroczysta msza święta przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie.

Autor: IW