Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rusza rozbudowa ZST

09.11.2018

Suwałki

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podpisał w piątek (9 listopada) umowę na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych. Suwalska firma, która wygrała ten przetarg za 4,6 mln zł, dostosuje placówkę do nowoczesnych standardów kształcenia. Na realizację tego zadania władze Suwałk pozyskały środki unijne. Tym razem jest to ponad 3,5 mln zł.

W budynku powstaną warsztaty do praktycznej nauki zawodu dla osób kształcących się w zawodach: branży budowlanej, OZE i mechanicznej.

– Ten projekt, to krok milowy w kształceniu zawodowym w Suwałkach. W jego ramach powstanie w Suwałkach piękny obiekt, gdzie będą kształcić się młodzi suwalczanie. Cieszę się, że na tę inwestycję udało nam się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk Dzięki tym środkom rozwijamy nasze miasto. Teraz rozpoczynamy budowę infrastruktury, która sprawi, że jakość kształcenia w ZST wejdzie na zupełnie inny, lepszy poziom – dodaje prezydent.

Projekt pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w mieście Suwałki poprzez rozbudowę infrastruktury Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach” obejmuje rozbudowę budynku warsztatowego Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Suwałkach przy ulicy Sejneńskiej 33A, funkcjonującego w strukturach Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Przebudowany obiekt będzie przeznaczony do realizowania zajęć z kształcenia praktycznego, przedmiotów branży budowlanej, OZE i mechanicznej oraz jako ośrodek egzaminacyjny, do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach:

  • technik budownictwa,

  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

  • technik mechanik

  • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach i dostosowanie do potrzeb rynku pracy realizowanego we współpracy z pracodawcami poprzez rozbudowę budynku warsztatów i zakup wyposażenia do praktycznej nauki zawodu. 14 pracowni do praktycznej nauki zawodu zostanie przystosowanych również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto zostanie zakupione wyposażenie i nowoczesny sprzęt jako wyposażenie warsztatów.

O szczegółach na antenie Radia 5 mówił w piątek (09.11.18) Czesław Renkiewicz prezydent Suwałk.

Autor: UM Suwałki

Źródło: UM Suwałki