Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ruszył Mikołajkowy Autobus

06.12.2017

Po raz 23. w Suwałkach i po raz 18. w Ełku – we wtorek (06.12) odbywa się Mikołajkowy Autobus Radia 5. To akcja podczas, której zbieramy dary dla potrzebujących dzieci. W Suwałkach zebrane od firm i instytucji prezenty trafią do podopiecznych z miejscowej Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań”. Dzieci mają zapewnioną pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia sportowe i socjoterapeutyczne oraz posiłki. „Przystań” pomaga też całym rodzinom, przekazując żywność i ubrania. Na suwalskiej liście darczyńców mamy już prawie 60 firm. Ci, którzy chcą jeszcze pomóc, mogą zgłaszać się pod nr tel. 87 566 62 10. Dzieci czekają na słodycze, zabawki, przybory szkolne i ubrania. Darczyńcy przekazują też wszystko co potrzebne do działania świetlicy na co dzień.

Autobus wyruszył na ulice Suwałk o godz. 8.00. Odświętnie przyozdobionym pojazdem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach podróżują nasi dziennikarze, podopieczni i wychowawcy z Przystani, Mikołaj Marcin Jurewicz i górnik Wincenty Warecki. Pierwszy na trasie był miejscowy Ratusz. Dzieci powitał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Już po raz 18 na ulice Ełku wyruszył Mikołajkowy Autobus Radia 5. Jak co roku zbieramy prezenty dla dzieci z Domu Świętej Faustyny i rodzinnych domów dziecka. Zadanie jest poważne, ponieważ do obdarowania mamy ponad 80 dzieci. Pierwsze prezenty do autobusu przekazał radny powiatowy i prezes LZS Tomasz Bartnik.

Byliśmy też w ełckim Miejskim Ośrodku Sportu I Rekreacji. Konrad Siemienkiewicz – dyrektor MOSiRu mówi, że warto pomagać.

Byliśmy też w Ełckim ratuszu, tu nas przyjął zastępca prezydenta miasta Artur Urbański

Dzieciaki z Mikołajkowego Autobusu przyjęła zastępca wójta Magdalena Fuk

Mikołajkowy autobus odwiedzi dziś ponad 40 firm na terenie całego miasta. Zbieramy prezenty dla dzieci z Domu Świętej Faustyny i z rodzinnych domów dziecka. Z radiowymi mikołajami jeżdżą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 7 w Ełku.  Autobus mamy dzięki uprzejmości MZK Ełk.