Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Ruszył proces Algierczyka

Foto: Radio 5

Ełk

Przed Sądem Rejonowym w Ełku ruszył proces właściciela baru z kebabem, pod którym w 2016 roku w noc sylwestrową zginął od ciosów nożem 21-letni Daniel.

Algierczyk początkowo usłyszał zarzut zabójstwa i trafił do aresztu. Po przeprowadzonych czynnościach śledczy zmienili mężczyźnie zarzut udziału w bójce i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Algierczyk chciał dobrowolnie poddać się karze bez przeprowadzenia procesu. Nie zgodziła się na to rodzina zmarłego 21-latka.

W czwartek (1.02) przed Sądem Rejonowym w Ełku oskarżony po raz kolejny przyznał się do winy i złożył zeznania odnośnie zdarzeń feralnej nocy. Jednocześnie tłumaczył, że prowadząc lokal zawsze starał się łagodzić konflikty z klientami.

Jak zaznaczyła prokurator Anna Wierzchowska z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, wnioski o wymiar kary są na tę chwilę takie same jakie brane były pod uwagę w przypadku dobrowolnego poddania się karze bez procesu. Mowa tu o roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Podczas rozprawy odtworzono również większą cześć nagrania z przeprowadzonego w zeszłym roku eksperymentu procesowego, który szczegółowo przedstawił wydarzenia z punktu widzenia właściciela lokalu.

Obrońcy Algierczyka wnieśli ponadto wniosek o uchylenie tymczasowych środków zapobiegawczych. Mężczyzna chciał między innymi odwiedzić dzieci, które przebywają w Algierii.

Adwokat oskarżonego, Michał Sankowski.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 23 kwietnia. Przesłuchani mają być świadkowie.

Przypomnijmy, że w areszcie przebywa Tunezyjczyk, który usłyszał zarzut zabójstwa. To pracownik baru z kebabem, który feralnej nocy miał ugodzić śmiertelnie nożem 21-latka. Jego proces jeszcze nie ruszył.

 

Autor: ate, zo     Źródło: Radio 5Data: 1 lutego 2018

   
Tagi:

2 komentarze

  1. pawel Odpowiedz

    ”Mężczyzna chciał między innymi odwiedzić dzieci, które przebywają w Algierii.”

    Tylko aby sąd nie łyknął tego haczyka… chlop nawet nie wroci tu, a w Algierii nikt go nie bedzie szukac. Nie trzeba isc do wrózki….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.