Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ruszyła Gwiazda Północy

12.08.2018

Ełk

Ruszyła Gwiazda Północy. W niedzielę (12.08.18) rowerzyści zmagać się będą na trasie ze startem i metą w Ełku na placu Jana Pawła II. Po starcie dystansu Hobby, jeszcze dystans Fit oraz 1/2 Pro i Pro.

W poniedziałek (13.08) start w Prostkach, we wtorek (14.08) w Sypitkach, w środę w Starych Juchach (15.08). Tu nastąpi dekoracja IV etapu Gwiazdy Północy, tego samego dnia zaś w Ełku – dekoracja generalna Gwiazdy Północy 2018 na Campingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak narodził się pomysł, by w Ełku i okolicy zorganizować jedyną taką imprezę w skali kraju? O tym jej inicjator- Cezary Zamana.

Zamana podełckie tereny dobrze zna. Tu przecież trenował.

Trwająca do środy 15 sierpnia dwunasta edycja Gwiazdy Północy, to przede wszystkim zdrowa rywalizacja, promocja aktywnego stylu życia. Ale nie tylko! Ze względu na rangę imprezy, dużą frekwencję, to także świetna promocja miasta i okolic.

Jak dodaje Cezary Zamana w Ełku i okolicach coraz lepiej jeździ się na rowerach, między innymi dzięki rosnącej liczbie ścieżek i szlaków rowerowych.

Już w planach jest trzynasta edycja Gwiazdy Północy w 2019 roku.

Szczegóły dotyczące tej trwającej do środy odsłony kolarskiego święta sprawdzić można na stronie: www.gwiazda.zamanagroup.pl. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Radio 5.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm