Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ruszyła przebudowa drogi w miejscowości Kropiwne

25.09.2019

Kropiwne

Ruszyła przebudowa drogi w miejscowości Kropiwne, koło Suwałk. Chodzi o odcinek długości kilometra i dwustu metrów przy terenach zabudowanych. Nowa, betonowa nawierzchnia ma być gotowa jeszcze w tym roku. O szczegółach Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki.

To niejedyna gminna inwestycja drogowa. Prace drogowe ruszyły w podsuwalskim Okuniowcu, gdzie jezdnię żwirową zastąpi asfalt. Pojawi się też oświetlenie. Prace za ponad 2 miliony złotych rozłożono na dwa lata. Nawierzchnia ma być gotowa do końca czerwca przyszłego roku. Na połowę inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie.

Dodatkowo gmina podpisała umowę na przebudowę drogi w Białej Wodzie. W tym przypadku prace również rozpisano na dwa lata. Koszt to 3 miliony złotych, z czego 50 procent także stanowi dofinansowanie. Oprócz nowej nawierzchni w planie są chodniki i latarnie.  Jednocześnie samorząd zakończył szereg inwestycji drogowych w Okuniowcu, Krzywym i Osinkach, gdzie przebudowano w sumie dwa kilometry dróg. Ponadto gmina wspiera przebudowę dróg powiatowych: na odcinku od byłej krajowej ósemki w kierunku Płociczna Osiedle, odcinek między Sobolewem i Krzywem oraz utwardzenie drogi w Hucie.

Autor: AP