Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ruszyła zbiórka darów na Ukrainę

15.11.2019

Giżycko

W Giżycku ruszyła zbiórka darów na Ukrainę. To już kolejna odsłona akcji charytatywnej, dzięki której wsparcie trafia do mieszkańców miasta partnerskiego Giżycka- Dubna.

Organizatorzy apelują, by przekazywać jedynie nowe rzeczy. Trafią one do dzieci i rodzin żołnierzy, które cierpią z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
Co można przekazać? Dzieci z pewnością ucieszą się z artykułów papierniczych i piśmienniczych, ubrań, książek, zabawek i słodyczy.

Zbierane są również środki czystości (płyny, mydła, pasta, itp.), środki higieniczne (np. pieluchomajtki), ciepła odzież, koce, ręczniki i sztućce.

Zbiórka już ruszyła i prowadzona będzie do 10 grudnia. Dary przynosić można od poniedziałku do piątku do Punktu Obsługi Klienta (parter, pokój nr 7) w Urzędzie Miejskim w Giżycku oraz w niedziele (17 i 24 listopada oraz 1 i 8 grudnia w godzinach 11:00-12:00) do Cerkwi Greckokatolickiej.

Organizatorzy akcji zachęcają również dzieci i młodzież do wykonania prac plastycznych, których tematem będą „Pozdrowienia z Giżycka”.

Źródło: Urząd Miasta w Giżycku
Autor artykułu: jwe