Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ruszyło głosowanie w BO Olecka. Te projekty walczą o pieniądze

23.11.2020

Olecko

Głosować może każdy, niezależnie od wieku, zarówno drogą tradycyjną, jak i przez internet. Mieszkańcy gminy Olecko do 14 grudnia mają czas na oddanie głosu w budżecie obywatelskim.

Do przyszłorocznej edycji zakwalifikowały się cztery z pięciu zgłoszonych pomysłów. Pierwsze dwa to projekty inwestycyjne. Olecczanie mogą wybierać między przebudową skateparku a utworzeniem w mieście wielkiego, podświetlanego napisu I ♥ OLECKO.

Mówiła Alicja Mieszuk z biura promocji Urzędu Miejskiego w Olecku. Kolejne dwa projekty to te nieinwestycyjne, opierające się na organizacji różnego typu wydarzeń.

O pieniądze walczą: Olecka Akademia Odkrywców i festiwal muzyki alternatywnej II Rok nad Legą.

Koszt realizacji każdego z przedsięwzięć został oszacowany na 25 tysięcy złotych. Wygrać może tylko jedno z nich. Podobnie jest w przypadku projektów dotyczących inwestycji, tu też tylko jeden trafi do realizacji.

O tym, które pomysły najbardziej przypadły mieszkańcom do gustu, przekonamy się przed 23 grudnia.

Głosować można przez internet – link znajduje się na stronie oleckiego ratusza. Ci, którzy wolą formę tradycyjną, muszą odebrać specjalny formularz w urzędzie miejskim w Punkcie Obsługi Interesanta. Wypełniony należy wrzucić do urny, która ustawiona została na parterze budynku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp