Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ruszyły XII Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku

11.07.2019

Ełk

Ruszyły XII Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku. 11 lipca, po briefingu prasowym, załogi poleciały w pierwszy lot z Placu Jana Pawła II.

– Starty uzależnione są od warunków meteorologicznych, więc czekaliśmy na okienko pogodowe – wyjaśnia Jolanta Matejczuk, zastępca dyrektora sportowego imprezy.

Impreza podoba się wielu ełczanom, którzy przyszli na Plac Jana Pawła II, aby zobaczyć widowiskowe aerostaty. Do kibicowania załogom oraz podziwiania podniebnego spektaklu zaprasza Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Zgłosiło się łącznie 15 ekip. Jak mówi Konrad Siemienkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, impreza jest coraz bardziej znana za granicą.

Co jest punktowane w tych zawodach? Liczy się przede wszystkim precyzja i jak najmniejsza odległość lądowania od wyznaczonego punktu.
– Często pomaga w tym wiatr, który na różnych pułapach wieje inaczej – wyjaśnia Piotr Ramza z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak mówi Marzena Zubrycka z białostockiej ekipy, na imprezie w Ełku są już dziewiąty raz.

Wstępnie starty zaplanowano na 6 rano oraz około 18.30 12 i 13 lipca. O godzinie 22.00 12 lipca odbędzie się wieczorny pokaz balonów na nowej plaży przy ul. Kolbego.

Przypominamy, że harmonogram lotów balonowych jest uzależniony od warunków meteorologicznych, więc warto sprawdzać program imprezy na profilu facebookowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, organizatora imprezy. Tam dowiemy się, skąd i o której, odbędą się kolejne loty.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm