Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


„Rybacka” pomoc dla Raczek, Filipowa i Bakałarzewa

Foto: radio5.com.pl

Region

Kolejne umowy na realizację inwestycji dofinansowanych z programu Rybactwo i Morze podpisali w środę (14.02) w Suwałkach samorządowcy i przedsiębiorcy. Z unijnej pomocy skorzystają między innymi gminy Filipów, Raczki i Bakałarzewo. W sumie, jak szacuje Cezary Cieślukowski prezes Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego, kwota wsparcia opiewa na milion złotych.

Przykładowo w Bakałarzewie zostanie zagospodarowana część brzegu jeziora Sumowo.  – To z myślą o turystach – mówi Tomasz Naruszewicz, wójt gminy.

Andrzej Szymulewski, wójt Raczek ma natomiast w planie budowę placów zabaw i siłowni dla dzieci i młodzieży.

W minionych latach z unijnego programu „Ryby” na Suwalszczyznę trafiło ponad 50 milionów złotych wsparcia. W ramach nowego, obowiązującego do 2023 roku programu stowarzyszenie ma do dyspozycji 12 milionów złotych.

Autor: AP     Data: 14 lutego 2018

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. Wędkarze Odpowiedz

    A co będzie w gminie Filipów? Ktoś tą gminę reprezentował? Dlaczego na temat tej gminy nic nie powiedziano, jaką kwotę otrzyma i na co ją przeznaczy?
    A jeżeli chodzi o planowane tablice o występujących rybach, to proponuję wykonać tablice o ” niewystępujących rybach”, bo ich nie ma. My,wędkarze płacimy za zezwolenia na połów ryb, których nie ma. To jakaś bzdura, budowanie kładek, siłowni itp. z programu unijnego „Ryby”. Ciekawe, czy wydawanie pieniędzy ktoś skontroluje? Jaki związek ma z tym przedsięwzięciem wspomniane PZW? Czy też otrzymają jakieś pieniądze i na co je przeznaczą?

  2. Zorientowana Odpowiedz

    W Filipowie zagospodarowanie terenu przy szkole.To akurat wpisuje się w kryteria, przecież przed szkołą jest jezioro i rzeka no i może kawałek morza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.